1+1 мезонета покрај море во Кипар

Trikomo, Кипар – ID 6882
147,000 Евра
Површина 65 m2
Достапно 1+1
Спрат 2/2
Море 500 m
Состојба Во изградба
Ви го претставуваме продолжувањето на успешните проекти од нашиот партнер покрај море. Ова е трета фаза на семејни проекти во близина на морето во Кипар. Сопствениците мора да ја користат инфраструктурата на сите три фази, вклучувајќи ја опремата и инфраструктурата на плажата.

Испорака декември 2025 година
План за отплата до декември 2026 година
Фотографиите се од аналоген стан во првата фаза.

План за плаќање
Депозит: минимум 3.000 фунти
%35 - во рок од еден месец
%45 - рата до предавање на клучот (декември 2025 г.)
%20 - по предавање за 1 година (декември 2026 година)

Во овој проект нудиме прекрасно стилско предиво 1+1. Станот има две тераси со вкупна површина од 20м2. Ова е фаза подалеку од патот - видете ја земјата во црвено. Проценетиот пораст на цената до предавањето во декември 2025 година е мин. 60%

Додатоци за проектот:

Проектот вклучува: надворешен базен, внатрешен базен, воден парк, патеки за велосипедизам и пешачење, фитнес, спа/масажа - центар за убавина, тенис, игралиште за кошарка и одбојка, ресторан, кафуле, бар, корен тераса, бар на плажа, Има детски клуб и многу други општествени активности.

Зошто нови згради во Северен Кипар?

Најдобрите приморски инвестиции во светот за 2021 година според Форбс.
Просечната годишна апрецијација на новите згради во последните две години е најмалку 30%
Целогодишно изнајмување и интересно враќање на новите згради
Цените од 55.000 CZK по м2 во проекти со пет ѕвезди со богата инфраструктура, сепак, цените постојано се зголемуваат, па затоа е најдобро да се инвестира во почетната фаза на проектите
План на рати до 5 години без зголемување
Идеално место за пензионирање
Заштита на правата на инвеститорите (со задоволство ќе објасниме за време на личен состанок).
Најниски трошоци за живот и трошоци за вода, струја, гас и гориво.
Данок на имот помал од 3 CZK по m2/годишно.
Една од најбезбедните земји во светот со низок криминал.

Дополнителни давачки: ДДВ, комуналии, придонес за инфраструктура, правни услуги, мебел и бела техника - основни елементи се вклучени во цената.
За вкупната цена и процедурата, не двоумете се да не контактирате.

Први ви понудивме можност да инвестирате во недвижен имот во странство. Ние сме една од малите компании на островот која ќе ви ги обезбеди сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот. Внимателно изберете го партнерот, тоа ќе ви заштеди многу време и пари.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
2
број на спратови
2
Достапно
1+1
Површина
65 m2
Корисна површина
55 m2
Тераса
5 m2
Паркинг
Да
Продавница
3 km
Доктор
10 km
Кафетерија
250 m
Ресторант
350 m
Бар
420 m
Училиште/градинка
7 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00