1+1 загарантиран поврат од 8% и кеш поврат од 6% годишно

Trikomo , Кипар – ID 6780
132,000 Евра
Површина 74 m2
Достапно 1+1
Спрат 10/20
Море 300 m
Состојба Во изградба
Сезона Годишна сезона
Дубаи во Кипар. Дали сте заинтересирани за гарантиран принос од 8% и враќање на готовина од 6% годишно? Дали сакате безбедно да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Вие сте на вистинското место. Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, ние сме претставници на инвеститорот, купувате директно од продавачот. Ние сме на лице место и можеме да ги понудиме сите потенцијални проекти на островот. Ние ќе ви помогнеме да се заљубите во бисерот на Средоземното Море, Кипар.

Овој одличен стан достапен 1+1, на десетти кат има голема тераса од 12,5 м2. Ова е комплекс од затворен тип, пристап ќе имаат само сопствениците на станови и туристите под кирија.

Цената според најпогодниот план на рати е 132.000 €. Ќе ве советуваме како да заштедите до 24% од сопствените ресурси.

Повратот на проектите е 10-13 години, во зависност од тоа кога инвеститорот влегува во проектите, затоа не двоумете се да инвестирате за да имате најдобар можен принос. Со секоја фаза на изградба, цената автоматски се зголемува и враќањето ќе биде подолго.

Станува збор за почетни цени, кои наскоро ќе се зголемуваат со секоја фаза од изградбата.

Примопредавање од 2026 година, но план на рати до 2030 година без зголемување.

Инвеститорот со гордост ви претставува членска картичка која им овозможува на клиентите да уживаат во уникатни привилегии и придобивки во сите проекти на програмерите, тоа се влезови во инфраструктурата на програмерите и 10% попусти во рестораните + други поволности.

Многу поволни рати до 7 години без покачување
Гарантирано враќање од 8% за неколку години + 6% враќање на готовина годишно при изградба на проекти.

Годишен пораст на слични проекти од најмалку 30%

Додатоци:

Семеен и рекреативен базен
- Покриен базен
- Детски базен
- Генератор за надворешна опрема и лифтови
- континуирани безбедносни камери кои го покриваат целиот проект
- Подно греење во бањите
- Приватни базени и места за релаксација за секој блок
- Неверојатна градина
- Фонтани
- велнес, водни паркови
- фитнес и спортови на вода
- Бесплатен пристап до сите програмери проекти

Дополнителни давачки: ДДВ, комуналии, придонес во инфраструктурата, правни услуги, мебел и бела техника.
За вкупната цена и процедурата, не двоумете се да не контактирате.

Први ви понудивме можност да инвестирате во недвижен имот во странство. Ние сме една од малите компании на островот која ќе ви ги обезбеди сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот. Внимателно изберете го партнерот, тоа ќе ви заштеди многу време и пари.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
10
број на спратови
20
Достапно
1+1
Површина
74 m2
Корисна површина
72 m2
Тераса
12.5 m2
Лоѓија
Да
Паркинг
Да
Продавница
4 km
Доктор
22 km
Кафетерија
360 m
Ресторант
70 m
Бар
370 m
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00