1 соба, блиску до голф, одличен комплекс 3 Планини, Разлог

Банско, Бугарија – ID 5237
36,000 Евра
Површина 50 m2
Достапно 1+кк
Спрат 1/3
Жичара 7 000 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Нудиме на продажба 1-собен стан во комплексот 3 Планини, во близина на познатиот ски-центар Банско. Комплексот се наоѓа на 7 км од скијачката патека во Банско. Распоред: ходник, чајна кујна со дневен простор и простор за релаксација, бања со тоалет, пространа тераса со јужна ориентација. Станот е со вкупна површина од 50м2. Се наоѓа на приземје од три ката. Комплексот вклучува двокатна област за рекреација, која вклучува базен со минерална вода, зона за релаксација, класична сауна, солена сауна, шок туш, парна бања и авантуристички туш.
Разни масажи, СПА терапија и лимфна дренажа
Со капацитет од 120 седишта и вкусни јадења, ресторанот на Хотел „3 Планини“ е погоден за организирање корпоративни настани и приватни забави. Лоби барот има отворен камин и нуди широк спектар на пијалоци, закуски и сладолед. Хотелот нуди превоз до и од падините неколку пати на ден.
Хотелот „3 Планини“ се наоѓа во близина на Банско - најпознатиот ски-центар во Бугарија и покрај теренот за голф кој неодамна го изгради Иан Вуснам, како и падините на Кулиното, недалеку од градот Кулиното. Причина. Комплексот се наоѓа:
2 км од теренот за голф;
7 км од Банско и ски-лифтови;
140 км од аеродромот во Софија;
200 км од брегот на Грција.
Комплексот е во функција преку целата година.
Надоместокот за одржување е 10 €/м2 годишно.
И малку повеќе за Банско:
Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.
Од една страна - Родопите, од друга - Рила - со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.
Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.
Се наоѓа на 161 км. јужно од аеродромот во Софија и 56 км. југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.
Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.
Затоа што Банско има се!
Зимски туризам
Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки долги од 51 до 100 километри Банско е на прво место! Тоа е најевтиното одморалиште во оваа категорија од испитаните 400. Банско нуди 75 километри професионално подготвени и сигурно обезбедени падини, добра школа за скијање и продавница за скијање, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.
27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.
Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.
Вкупниот број на лифтови е 23 - седум места за седење, вклучувајќи два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има подвижна рингишпил, нови детски лифтови и јасли.

Што нуди нашата агенција:
- Само и само кај нас 3D виртуелна тура
- Бесплатна видео турнеја во реално време
- Бесплатна консултација
- Загарантирана правна заштита
- Опција за далечинско купување (изготвување полномошно бесплатно)
- Комплетна услуга по трансакцијата (даночна регистрација, промена на струја и вода)
Ве очекуваме!Спрат
1
број на спратови
3
Достапно
1+кк
Површина
50 m2
Корисна површина
45 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
3 km
Доктор
3 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
2 km
Бар
3 km
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00