1 соба по реконструкција, добро опремен комплекс Сончев ден 6, Танково, Бугарија

Сончев брег, Бугарија – ID 7892
18,500 Евра
Површина 32 m2
Достапно 1+кк
Спрат 3/4
Море 4 000 m
услуга 580 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме 1 соба, која е реновирана, вкупната површина е 32м2, станот се наоѓа на трет кат од четири ката во комплексот Сончев ден 6, во близина на Сончев Брег, Бугарија. Распоред: дневна со кујна, бања со тоалет. Станот моментално се реновира. Во цената е вклучено бања, подови, гипс и кујна. Ние сме среќни да помогнеме со мебел и опрема! Растојанието од плажата е 4 км. Станот се наоѓа на мирна локација на работ на Сончев Брег, со лесен пристап до плажа - 4 км од античкиот градски музеј Несебар, 25 км од градот Бургас, 10 минути пешачење од самопослуга и 10 минути возење од аква парк и модерен трговски центар.
Сончев ден 6 се состои од 1.400 апартмани лоцирани во затворен комплекс со ограничен пристап на возила. Има голем број на капацитети и обезбедува се што ви треба за апсолутно неверојатен одмор. Комплексот нуди минибус до одморалиштето Сончев брег.; За погодност на сопствениците и нивните гости, од комплексот сообраќаше автобус до Сончевиот брег. Sunny Day 6 е огромен комплекс со 46 станбени згради, лоциран на 4 km од морето, во тивка и мирна област на Сончев Брег. Комплексот располага со 6 базени, детско игралиште, теретана, СПА, продавница, ресторан, бар, кафуле, 24-часовно обезбедување и видео надзор, консиерж, зелени површини и голем паркинг, комплексот е опремен со разновидна кошарка, фудбал, тениски терени и терен за мини голф. Комплексот има целогодишно физичко и електронско обезбедување. Надоместокот за одржување е 580 евра годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Селото Танково се наоѓа во југоисточна Бугарија, дел од општина Несебар, во регионот Бургас, 4 километри северозападно од одморалиштето Сончев Брег, 8 километри северозападно од историскиот град Несебар и 28 километри од Бургас. .
Климата е блага континентална, под големо влијание на Црното Море, како и воздушните струи од Средоземното Море. Релјефот е претежно рамен, а надморската височина варира помеѓу 0 и 49 м. Зимата е блага и суво, а летото топло, но планинскиот воздух и морскиот ветер ги освежуваат сувите и топли денови и ги прават ноќите пријатни и свежи.
Инфраструктурата на селото е добра и одржувана, со удобни транспортни врски до населените места во околината. Има целодневна градинка, училиште, центар на заедницата, фудбалски тим наречен Устрем. Танково се снабдува со вода и се електрифицира.
Селото е богато со природни ресурси, што го прави многу атрактивно место за одмор и инвестирање на бугарските и странските граѓани - зелени рамнини, сино-зелени вештачки езера, мали ридови, воодушевувачки панорамски поглед на заливот Сончев брег.
Добро е развиено производството на лозови насади и зеленчук. Сточарството е типично за локалните фармери.
Овде во декември има прослава на лозовата ракија.
Спрат
3
број на спратови
4
Достапно
1+кк
Површина
32 m2
Корисна површина
28.16 m2
Паркинг
Да
Продавница
3 km
Доктор
3 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
3 km
Бар
1 km
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00