1 соба, поглед на море, ниска такса за одржување, Бјалата Лагуна, помеѓу Балчик и Каварна

Kavarna, Бугарија – ID 5002
40,500 Евра
Површина 40 m2
Достапно 1+кк
Спрат 4/5
Море 300 m
Состојба Готово

Нудиме нова 1 соба во градот „Bílá Laguna“, помеѓу Балчик и Каварна. Станот е 40 м2, се наоѓа на четврти кат од пет ката. Распоред: простор за дневна соба со место за кујна, бања со тоалет и балкон. Станот е осветлен со големи француски прозорци. И од прозорците и од балконот има прекрасен поглед на морето, планините и богатото зеленило. Станот се наоѓа на неколку чекори од плажа - на само 300 метри. Во цената не е вклучен мебелот и опремата, за кои со задоволство ќе ви помогнеме. Добар избор за мирен одмор покрај море! Надоместокот за одржување е 100 евра годишно.

Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Овде ќе најдете и бања со лековита кал, која има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.

Спрат
4
број на спратови
5
Достапно
1+кк
Поглед на море
Да
Површина
40 m2
Корисна површина
35.2 m2
Балкон
Да
Продавница
60 m
Доктор
7 km
Кафетерија
4 km
Ресторант
20 m
Бар
220 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00