1 соба со поглед на море, во голем комплекс, Кипар

Трикомо, Кипар – ID 7461
112,000 Евра
Површина 40 m2
Достапно 1+кк
Спрат 5/12
Море 200 m
Состојба Готово
Ви нудиме одлична можност да купите 1 соба. Распоред: дневна со кујна, бања со тоалет и тераса со прекрасен поглед на морето.

Во цената е вклучена сета опрема и апарати, како и правни услуги од нашиот адвокат. Новиот сопственик ќе го плати само данокот за пренос на имот. За повеќе информации, контактирајте го брокерот.

Зошто нови згради во Северен Кипар?

Најдобрите приморски инвестиции во светот за 2021 година според Форбс.
Просечната годишна апрецијација на новите згради во последните две години е најмалку 30%
Целогодишно изнајмување и интересно враќање на новите згради
Цените од 55.000 CZK по м2 во проект со пет ѕвезди со богата инфраструктура, сепак, цените постојано се зголемуваат, па затоа е најдобро да се инвестира во почетната фаза на проектите
План за отплата до 5 години без зголемување
Идеално место за пензионирање
Заштита на правата на инвеститорите (со задоволство ќе објасниме за време на личен состанок).
Најниски трошоци за живот и трошоци за вода, струја, гас и гориво.
Данок на имот помал од 3 CZK по m2/годишно.
Една од најбезбедните земји во светот со низок криминал.

Цените во регионот постојано се зголемуваат, затоа не двоумете се да не контактирате што е можно поскоро.
Спрат
5
број на спратови
12
Достапно
1+кк
Поглед на море
Да
Површина
40 m2
Корисна површина
37 m2
Тераса
7 m2
Продавница
270 m
Доктор
500 m
Кафетерија
120 m
Ресторант
110 m
Бар
380 m
Училиште/градинка
300 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00