1 соба со прекрасен поглед на море, на 200м од плажа, Бјала

Таа беше, Бугарија – ID 7124
38,000 Евра
Површина 31 m2
Достапно 1+кк
Спрат 3/5
Море 200 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме убава 1 соба, со вкупна површина од 31 м2, сместена на третиот кат од пет ката во комплексот Антички палата во Бјала, Бугарија. Станот се состои од дневна соба со кујна, бања со тоалет и тераса со прекрасен поглед на море. Можете да уживате во прекрасен поглед на морето од прозорецот и од терасата. Станот е комплетно наместен и опремен, подготвен за итна употреба. Опремата на станот се продава за доплата.
Комплексот е зграда на пет ката со ограден простор во кој има базен за возрасни и деца, простор за релаксација со лежалки и чадори околу базенот, детско игралиште и паркинг. Зградата е опремена со лифтови. На приземјето на комплексот има две заеднички перални.
Комплексна локација:
- Локација на комплексот: 200 m од морето
- 200 m од пристаништето
- 150 м од ресторан „Чајка“
- 50 m од најблиската продавница
- 150 m од античката тврдина
- 2 км од центарот на градот. Бјала (градско собрание, поликлиника, аптеки, градинка, училиште, итн.)
Надоместокот за одржување е 10 €/м2 годишно.
Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!
Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.
Градот Бјала се наоѓа на границата на областите Варна и Бургас, речиси подеднакво оддалечен од окружните градови Варна (56 км) и Бургас (70 км). Најблискиот град Бјала е Обзор, кој е оддалечен само 5 километри. Брегот на селото се карактеризира со комбинација на карпестиот брег, мали заливи, плажи со песочни дини. Летниот туризам привлекува многу луѓе. Во последните години туристичката сезона е продолжена, почнувајќи од почетокот на мај и трае до септември. Денес, Бјала е просперитетен бугарски град благодарение на неговото напредно производство на вино. Овде се произведува одличното вино Dimyat. Тоа е и приморско одморалиште. Природните ресурси го одредуваат развојот на градот како центар на полноправно морски туризам. Пространата плажа во комбинација со листопадна шума, поволната температура на морската вода и нејзината чистота нуди оптимални услови за превенција и рехабилитација покрај брегот. Градот е основан во 3 век п.н.е. Палеогеолошкиот локалитет Бела карпа се наоѓа во мал град. Се наоѓа помеѓу северната страна на централната плажа и устието на Белата Река.
Спрат
3
број на спратови
5
Достапно
1+кк
Поглед на море
Да
Површина
31 m2
Корисна површина
26 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
3 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
140 m
Бар
1 km
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00