1 соба во близина на плажа и удобности, врвна цена, Diamond Bay

, Бугарија – ID 8416
38,500 Евра
Површина 31 m2
Достапно 1+кк
Спрат 1/6
Море 600 m
услуга 7 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме 1-собен стан, со големина од 31м2, кој се наоѓа на приземје од шест ката во комплексот Diamond Bay на Сончев брег. Распоредот на станот е влезен хол, дневна со кујна, бања со тоалет и пространа тераса. Стан во прекрасна област на Сончевиот брег во близина на паркот и плажата, плажата е оддалечена 600 метри или на 4 минути пешачење. Во близина на комплексот има продавници и ресторани.

Во комплексот на сопствениците им се достапни: базен, простор за релаксација, детско игралиште, 24-часовно обезбедување, паркинг. Во цената е вклучен мебел и опрема. Областа е отворена во текот на целата година. Одлична инвестиција!

Надоместокот за одржување е 7 €/м2 годишно

Почитувани клиенти, со оглед на моменталната ситуација, спроведуваме тури преку Интернет во форма на пренос во живо. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Ние организираме изнајмување и управување со имот за нашите клиенти низ целиот бугарски брег.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
1
број на спратови
6
Достапно
1+кк
Површина
31 m2
Корисна површина
27 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
350 m
Доктор
550 m
Кафетерија
370 m
Ресторант
80 m
Бар
90 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00