1 соба во комплекс Ројал Палм, совршена состојба, на 150м од плажа, Свети Влас

Sveti vlas, Бугарија – ID 6395
46,000 Евра
Површина 33 m2
Достапно 1+кк
Спрат 2/5
Море 150 m
услуга 8 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово

Нудиме комплетно опремен 1-собен стан со вкупна површина од 33 м2, сместен на вториот кат од шест ката во приватниот комплекс Royal Palm во Свети Влас, Бугарија. Станот се состои од влезен хол, дневна соба со кујна, бања со тоалет и балкон. Балконот нуди прекрасен поглед на зеленилото. Станот е во совршена состојба и во цената е вклучен мебел и опрема според моменталните фотографии. Станбениот комплекс Royal Palm, во кој се наоѓа станот, се наоѓа на само 150 метри од плажата во одморалиштето Свети Влас, има пространа, внимателно одржувана површина и е идеален за изнајмување или користење преку целата година. Сопствениците и нивните гости се достапни во комплексот:

Два базени, места за релаксација, детско игралиште, рецепција, 24-часовно обезбедување, управување со имот. Сите граѓански удобности се на непосредна близина, вклучувајќи ресторани, барови и продавници, фитнес центри, тениски терени, центри за масажа и убавина, детски центар, изнајмување автомобили итн.

Надоместок за одржување 9 €/м2 годишно. Многу добра цена! Препорачуваме!

Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни споменици. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како брегот на Сонцето. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

Спрат
2
број на спратови
5
Достапно
1+кк
Површина
33 m2
Корисна површина
29 m2
Тераса
Да
Лоѓија
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
220 m
Доктор
500 m
Кафетерија
350 m
Ресторант
120 m
Бар
220 m
Училиште/градинка
540 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00