1 соба во комплексот Сончев Виктори, на 200м од плажа, врвна цена и локација, Сончев брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 8451
45,000 Евра
Површина 42 m2
Достапно 1+кк
Спрат 2/6
Море 200 m
услуга 300 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме 1-собен стан, со големина од 42м2, кој се наоѓа на вториот кат од шест ката во комплексот „Сончева победа“ на Сончев Брег, Бугарија. Во цената е вклучен мебел и опрема според фотографиите. Распоредот е влезен хол, дневна соба со кујна, бања со тоалет и балкон со поглед на базен.
Комплексот Sunny Victory се наоѓа во северниот дел на Сончевиот брег, речиси на границата со Svatý Vlas. Елегантната песочна плажа е оддалечена 200 метри, во непосредна близина на целата потребна инфраструктура за рекреација и престој, продавници, ресторани, шеталиште.
Комплексна инфраструктура: базен, простор за релаксација, паркинг, 24-часовно обезбедување.
Надоместокот за одржување е 300 евра годишно.
Станот е многу погоден за изнајмување!
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.
Спрат
2
број на спратови
6
Достапно
1+кк
Површина
42 m2
Корисна површина
36 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
280 m
Доктор
620 m
Кафетерија
270 m
Ресторант
140 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00