1 соба во прекрасен комплекс, спа град Велинград

Велинград, Бугарија – ID 8561
68,800 Евра
Површина 45 m2
Достапно 1+кк
Спрат 2/4
услуга 15 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме студио во мал бутик хотел во Велинград. Вкупна површина 45,64 м2, се наоѓа на втор кат од четири ката, со поглед на запад. Распоред: пространа дневна соба со кујна и простор за релаксација, бања со тоалет и балкон. Станот има парно на гас и клима. Комплексот располага со скара за 20 лица, надворешен бар, паркинг, надворешен и внатрешен базен со минерална вода до 47 степени, сауна и парна бања. Во изградба е ресторан со капацитет од 50 луѓе. Комплексот е блиску до хотели со 5 ѕвезди, ресторани и продавници за храна. Стан погоден за користење преку целата година.
Надоместокот за одржување е 15 €/м2 годишно.
Уникатна понуда, препорачливо!
Велинград е најголемиот спа-центар во Бугарија, сместен на живописните Родопи! Познат како „главен град на бањите“ на Балканот, Велинград повеќе од еден век привлекува туристи од целиот свет. Градот е познат по своите лековити минерални извори и може да се пофали со голем број бањи и велнес центри кои нудат низа третмани за промовирање на релаксација и подмладување. Од традиционалните бугарски бањи до модерните термални базени, посетителите можат да се препуштат на низа терапии дизајнирани да ги лекуваат телото и умот. Покрај познатите спа објекти, Велинград нуди многу активности на отворено за љубителите на природата. Околните Родопи се дом на бројни пешачки патеки, а блиската брана Батак нуди низа спортови на вода, вклучувајќи пливање, риболов и кајак. Без разлика дали барате релаксација, авантура или култура, Велинград има многу да понуди. Зошто да чекате? Откријте ја сами магијата на овој магичен спа град!

Софија - 125 км

Банско-75 км
Спрат
2
број на спратови
4
Достапно
1+кк
Површина
45 m2
Корисна површина
40.29 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
360 m
Доктор
410 m
Кафетерија
210 m
Ресторант
220 m
Бар
220 m
Училиште/градинка
210 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00