2-собен стан со загарантиран приход во елитниот комплекс Белведере во Банско

Банско, Бугарија – ID 5389
65,000 Евра
Површина 51 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/6
Жичара 200 m
Состојба Готово
Нудиме комплетно наместен стан со 2 соби во комплексот Белведере Холидеј Клуб. Повеќе станови во Банско можете да најдете на нашата страница наведена веднаш до името на брокерот.
Комплексот нуди одлични услови за одмор, спортски и корпоративни настани во текот на целата година.
Рекреативниот објект се наоѓа на 1 кат и нуди западна експозиција.

Греењето е централно од просториите.

Кујна - комплетно опремена и опремена со шпорет, аспиратор, микробранова печка, фрижидер, шанк шанк со четири столчиња;
Дневна соба - комплетно опремена со софа кревет, масичка, ТВ и гардероба;
Спална соба - комплетно опремена со ноќни маси, облекување маса, ТВ и гардероба;
Бања - опремена со туш кабина, мијалник со огледало, тоалет и бојлер;
Терасата е ориентирана кон запад со прекрасен панорамски поглед.

Станот има телефон, кабловска телевизија, интернет и 24/7 рецепција е достапна за сопствениците и гостите.
Имотот има голем потенцијал и може да генерира приход од изнајмување преку целата година на туристи.
Во близина се: стартна жичарница, трговски центар Банско мол и хипермаркет Алдо, продавници, таверни, ресторани, пабови итн.

„Белведере Холидеј клуб“ е првокласен комплекс за туризам, рекреација и забава, кој е изграден во 2006 година и е баран од бугарски и странски туристи. Можете да ги користите следниве услуги и капацитети на нејзината територија:
- 24-часовна услуга во соба и рецепција.
- 24-часовно обезбедување
- Шопинг центар
- Резервиран превоз до гондола-лифтот, до центарот на Банско и до локалниот терен за голф
- Безжична интернет конекција низ целиот комплекс
- Изнајмување на автомобили
- Подземни гаражи и паркинг места
- Прекрасни градини со осветлување и патеки
- Ресторан Белведере
- Продавници
- Покриен базен
- надворешен базен за деца и возрасни и влажен бар
- Спортски и спа центар со теретана, сауна, џакузи, парна бања, солариум и масажи.
- Фудбалски терен.
И малку повеќе за Банско:
Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.
Од една страна - Родопите, од друга - Рила - со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.
Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.
Се наоѓа на 161 км. јужно од аеродромот во Софија и 56 км. југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.
Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.
Затоа што Банско има се!
Зимски туризам
Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки долги од 51 до 100 километри Банско е на прво место! Тоа е најевтиното одморалиште во оваа категорија од испитаните 400. Банско нуди 75 километри професионално подготвени и сигурно обезбедени падини, добра школа за скијање и продавница за скијање, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.
27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.
Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.
Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има подвижна рингишпил, нови детски лифтови и јасли.


Спрат
1
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
51 m2
Корисна површина
42 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
230 m
Доктор
480 m
Кафетерија
280 m
Ресторант
130 m
Бар
180 m
Училиште/градинка
430 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00