2 соби, до падините, топ цена, Голем манастир, Пампорово

Пампорово, Бугарија – ID 6496
58,550 Евра
Површина 68 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/5
Жичара 35 m
услуга 600 Евра За година
Состојба Готово
Нудиме на продажба простран стан со 2 соби во луксузниот комплекс Голем манастир, Пампорово. Станот е 68,79 м2, се наоѓа на приземје од шест ката. Распоред: дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, пространа тераса со пристап од двете соби со магичен панорамски поглед. Станот е со североисточна експозиција. Имотот се продава ненаместен, комплет клуч на рака, според моменталните фотографии. Со задоволство ќе ви помогнеме со мебел и опрема. Во станот има и магацин со површина од 11,13 м2. Комплексот се состои од 5 згради сместени во амфитеатар, поврзани со ескалатори.
Следниве се достапни за вас и вашите гости во комплексот:
24-часовна рецепција, услуга во соба и обезбедување, таверна (108 седишта) со бугарска национална кујна, ресторан со повеќе од 80 седишта, со медитеранска кујна,
Европска и бугарска кујна, пијано бар; дневен и ноќен бар, модерен СПА центар со турски, фински, камени и парни бањи, соби за масажа, солариум и сауна, романтично џакузи за двајца, места за релаксација, соблекувални и тушеви, внатрешен базен (димензии 8/20 м), фризер и
салон за убавина, теретана, продавници,
складиште за ски и сноуборд, куглана со 3 ленти, паркинг за 60 коли, конференциска сала (104 седишта). Надоместокот за одржување е 600 евра годишно.
Луксузниот комплекс се наоѓа меѓу борови шуми во срцето на Родопите во сончевиот ски-центар Пампорово, на 35 метри од скијачката патека Снежана, во близина на комплексот што ќе го најдете
најдобрите продавници, ресторани и барови во планинското одморалиште.
Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!

Спрат
1
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Површина
68 m2
Корисна површина
56.17 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
6 km
Доктор
2 km
Кафетерија
260 m
Ресторант
30 m
Бар
100 m
Училиште/градинка
330 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00