2 соби, Дуплекс со поглед на базен, во комплексот Amber Beach, Sunny Beach

Сончев брег, Бугарија – ID 3779
58,500 Евра
Површина 77 m2
Достапно 2+кк
Спрат 5/6
Море 600 m
Состојба Готово
Нудиме прекрасен дуплекс стан со површина од 2 соби, 77м2, лоциран на петти и шести кат од шест ката на Сончев Брег, Бугарија. Во цената е вклучен мебел и опрема според фотографијата. Прекрасен, светол стан и многу поволна цена. Имот погоден за изнајмување и за користење преку целата година. Препорачуваме!
Комплексот Amber Beach е идеален за целогодишно живеење и релаксација благодарение на неговата добра локација и одличната инфраструктура во областа. За гостите и сопствениците се достапни базен, простор за релаксација и скара. Комплексот се наоѓа на 600 метри од плажата.
Сите удобности се на непосредна близина.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.
Спрат
5
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
77 m2
Корисна површина
67 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
80 m
Доктор
510 m
Кафетерија
200 m
Ресторант
70 m
Бар
340 m
Училиште/градинка
590 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00