2 соби, фантастичен поглед на море, врвен комплекс Coral Beach, Sveti Vlas

Sveti Vlas , Бугарија – ID 9325
127,000 Евра
Површина 77 m2
Достапно 2+кк
Спрат 4/4
Море 20 m
услуга 600 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Совршени 2 соби со прекрасен поглед на морето и во прва линија! Станот се наоѓа на четврти кат од четири ката во комплексот Coral Beach и е со големина од 77 м2. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема. Станот се состои од дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и тераса. Сите соби и терасата нудат незаборавен поглед на море. Coral Beach се наоѓа на првата линија, веднаш на плажата во градот Свети Влас, оддалеченоста од плажата е 20 метри и нејзините капацитети вклучуваат приватни скали до морето и прекрасен панорамски стаклен лифт. Теренот има голем базен, зона за релаксација, самопослуга и бар со скара, чуван паркинг, 24-часовно обезбедување, што е гаранција за вашиот релаксирачки одмор! Достапно е и изнајмување на автомобили. На лице место има и ресторан. А кафуле и самопослуга се наоѓа во рамките на 50 метри. Центарот на Свети Влас е оддалечен 2,5 километри, а Сончев брег е 7 километри. Елените е на помалку од 1,5 километри, а Несебар е на 12 километри. Coral Beach Apartment е 34 км од аеродромот во Бургас. 2 автобуси застануваат покрај Комплексот и уште една песочна плажа во близина на Рајската плажа е на 10 минути пешачење. Надоместокот за одржување е 600 евра годишно.
Многу интересна понуда, препорачуваме!
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.
Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.
Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.
Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како брегот на Сонцето.
Спрат
4
број на спратови
4
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
77 m2
Корисна површина
67.76 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
740 m
Доктор
2 km
Кафетерија
1 km
Ресторант
290 m
Бар
670 m
Училиште/градинка
740 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00