2 соби, голема тераса, луксузен комплекс, Сончев брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 7856
62,700 Евра
Површина 86 m2
Достапно 2+кк
Спрат 6/6
Море 450 m
услуга 7 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме простран 2-собен стан, со димензии 86м2, сместен на шести кат од шест ката, во приватниот комплекс од високата класа Афродита Палас, со лифт, во Сончев Брег, Бугарија. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема според фотографиите. Распоред: ходник, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, пространа тераса - 18м2.
Луксузното одморалиште Афродита Палас, во кое се наоѓа станот, се наоѓа на Сончевиот брег, на помалку од 450 метри од песочната плажа и на непосредна близина на целата инфраструктура. Во непосредна близина на комплексот има продавници, ресторани и уникатно место за Сончевиот брег - зелен парк каде се изградени детски игралишта и места за рекреација. Во комплексот се достапни сопствениците и нивните гости - отворен базен, места за релаксација, рецепција, детско игралиште, паркинг, 24-часовно обезбедување, градина. Комплекс во целогодишна работа, стан погоден за користење преку целата година или за издавање. Надоместокот за одржување е 7 €/м2 годишно. Многу добра цена! Препорачуваме!
Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини-возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Спрат
6
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
86 m2
Корисна површина
75 m2
Тераса
18 m2
Паркинг
Да
Продавница
280 m
Доктор
620 m
Кафетерија
270 m
Ресторант
140 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00