2 соби, комплекс Персани 2, 250м од плажа, Сончев брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 8074
57,500 Евра
Површина 67 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/6
Море 250 m
услуга 4 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме пријатен 2-собен стан, со големина од 67м2, кој се наоѓа на вториот кат од шест ката, во приватниот комплекс Персани 2 на Сончев Брег, Бугарија. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема според моменталните фотографии. Распоред: претсобје, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, голем балкон. Многу добра цена! Препорачуваме!

Затворениот комплекс Персани 2 се наоѓа во срцето на одморалиштето Сончев брег. Тој е еден од трите објекти на Персани. Има шесткатна зграда со лифт на пријатна, тивка локација на затворената зелена површина на комплексот. Во комплексот се достапни за вас и вашите гости: базен, лежалки со чадори, јавен паркинг во близина на комплексот.

Станбениот комплекс од квалитетна градба е идеален за целогодишна употреба и за издавање.

Комплексот Персани 2 се наоѓа на 250 m од голема плажа со разновидни активности за секој вкус - бар и кафуле на отворено, платени лежалки со чадори, ноќни клубови, атракции, продавници за сувенири, супермаркети и ресторани отворени 24 часа.

Во непосредна близина има и станица за јавен превоз со автобуси до блиските популарни градови како Несебар (градски музеј), Поморие (со извори и бањи од кал), Бургас (аеродром Саарфово).

Надоместокот за одржување е 4 €/м2 годишно

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
2
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
67 m2
Корисна површина
58.96 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
380 m
Доктор
1 km
Кафетерија
460 m
Ресторант
110 m
Бар
140 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00