2 соби, луксузен комплекс од висока класа, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 9342
82,500 Евра
Површина 56 m2
Достапно 2+кк
Спрат 3/6
Море 600 m
услуга 17 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме луксузен апартман со површина од 2 соби, со големина од 56м2, сместен на третиот кат од шест ката, во бутик комплексот Анастасија Палас на Сончевиот брег, Бугарија. Распоред: влезен хол, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, балкон. Во цената е вклучен мебел и опрема според моментални фотографии.
Луксузниот комплекс Анастасија Палас, во кој се наоѓа станот, се наоѓа во прекрасна борова шума, но во исто време во централниот дел на Сончев Брег, на 150 метри од автобуската станица, во близина е главната шопинг улица, каде што некои се наоѓаат најелегантните ресторани и барови. Оддалеченоста од плажата е само 650 метри.
Следниве се достапни за вас и вашите гости во комплексот:
• Отворен базен за возрасни и деца
• Џакузи, сместено меѓу прекрасни цвеќиња и дрвја;
• Лежалки и чадори;
• Егзотична градина со река меѓу природна вегетација - дрвја и зеленило, цвеќиња, фонтани и летниковци за одмор и релаксација;
• СПА центар
• Игралиште на отворено и фитнес на отворено меѓу многу зеленило;
• Пространа влезна сала со рецепција - украсена со слики и рачно насликан таван;
• Кафуле на отворено во класичен стил;
• Игралиште
• паркинг;
• 24-часовно обезбедување и видео надзор во областа во текот на целата година;
• Заеднички простори и лифтови со уникатен внатрешен дизајн;
Надоместокот за одржување е 17 €/м2 годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.
Спрат
3
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
56 m2
Корисна површина
49.28 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
320 m
Доктор
1 km
Кафетерија
440 m
Ресторант
70 m
Бар
170 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00