2 соби на прва линија одлична локација погодна за изнајмување Царево Бугарија

Царот, Бугарија – ID 8638
49,500 Евра
Површина 54 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/6
Море 50 m
услуга 8 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме опремени 2 соби на само 50 метри од плажата Нестинарка во градот Царево. Станот со површина од 54 м2 се наоѓа на втор кат и е со следниот распоред: ходник, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, тераса. Изложеноста е југозападна. Станот се продава наместен со мебел и бела техника според моменталните фотографии. Понуда погодна и за летен одмор и за изнајмување со загарантиран приход.
Станот се наоѓа во затворен комплекс на плажа. Саут Бич е ограден комплекс за одмор со 2 големи базени со 2 детски базени и 2 ресторани со бугарска и интернационална кујна. Комплексот е многу добро одржуван, има многу зелени површини, игралишта, детски клуб и разновидна забавна програма за возрасни и деца, 24-часовна рецепција, паркинг.
Центарот на Царева е оддалечен 1,5 километри. Можете исто така да го посетите Националниот парк Странџа. Тоа е најголемото заштитено подрачје во Бугарија и се наоѓа на 50 m од јужната плажа.
Најблиската плажа е на 50 метри од комплексот.
Надоместокот за одржување е 8 €/м2 годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Царево се наоѓа на три мали полуострови и во четири заливи, а неговата област е единствена за Бугарија. Локацијата на градот во многу помал обем наликува на Рио де Жанеиро, со многу заливи и мали плажи и близината на планините.
Разновиден пејзаж, зачувана средина, природни феномени, комбинација на планини и море, присуство на природен парк „Странџа“, многу заштитени подрачја, непозната историја и култура, уникатна флора и фауна, чисти реки, уникатен фолклор, обичаи, музика, танц, кујна и така натаму. Уникатната природа, богатата историја и живите народни традиции испреплетени на единствен начин во едно динамично време, го одредуваат изгледот на југоисточното село Царево во Бугарија.
Овде, природата ги спојува живописниот морски брег и плажите со величествената, ласкава, но лесно достапна планина - Странџа, која воодушевува со богатството на флора и фауна.
Благата клима, слична на онаа во земјите од медитеранскиот регион, ги привлекувала луѓето да се населат во овие земји уште од античко време. Затоа, трагите од човечкото присуство и споменици се многу и многу разновидни - од уникатни тракиски гробови и гробишта од бронзеното доба до добро сочувани остатоци од грчко и римско владеење, и базилики од раното христијанство и доцниот среден век.Спрат
2
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
54 m2
Корисна површина
47.52 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
160 m
Доктор
2 km
Кафетерија
340 m
Ресторант
100 m
Бар
150 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00