2 соби, поглед на базен, во комплекс Panorama Dreams, 200m од плажа, Sveti Vlas

Sveti Vlas, Бугарија – ID 5160
74,000 Евра
Површина 65 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/5
Море 200 m
услуга 9 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово

Нудиме прекрасен 2-собен стан, со вкупна површина од 65 м2, кој се наоѓа на вториот кат од пет ката, во приватниот комплекс Панорама Дримс, во Свети Влас, Бугарија. Во цената е вклучен мебел и опрема според фотографиите. Распоредот е влезен хол, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и пространа тераса со поглед на базен. Совршено одржуван комплекс.

Комплексот во кој се наоѓа станот се наоѓа на 200 метри од песочната плажа, помеѓу одморалиштата Сончев Брег и Елените, во област со прекрасни плажи и со романтично име „Робинсон“, во близина на подножјето на Стара Планина - сето ова создава уникатна клима со оптимална комбинација на морски и планински воздушни струи.

Сопствениците и нивните гости се достапни во комплексот:

2 базени за возрасни и посебен базен за деца

отворен ресторан

Кафе бар

Паркинг

Надоместокот за одржување е 9 €/м2 годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот врв. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како Sunshine Coast. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

Спрат
2
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Површина
65 m2
Корисна површина
57 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
230 m
Доктор
880 m
Кафетерија
230 m
Ресторант
120 m
Бар
280 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00