2 соби со фронтален поглед на море, веднаш на плажа, Еленит

Elenite, Бугарија – ID 9553
82,500 Евра
Површина 61 m2
Достапно 2+кк
Спрат 7/8
Море 1 m
услуга 8 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме уникатен 2-собен стан со големина од 61,48 м2, сместен на седми кат од осум ката, во комплексот Royal marina, Елените, Бугарија. Распоред: дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и две тераси со поглед на морето кој го одзема здивот.

Инфраструктура на комплексот Кралски парк:

- На територијата има многу различни базени.

- Модерен воден парк со водени атракции, попусти за сопствениците или можност за купување претплата со различни планови за посета и користење на други услуги кои се обезбедуваат во комплексот.

- Ресторан и неколку барови.

- Куглање, во хотелот Ројал Касл, кој исто така се наоѓа на територијата на комплексот Ројал Парк.

- Ноќен клуб лоциран во посебна зграда со добра звучна изолација.

-Концертна сала - Амфитеатар.

- Огромна плажа, повеќе од 1 км.

-СПА центар, индонезиски и тајландски процедури, во хотел Royal Castle.

- 24 часовен медицински центар.

- Анимација за возрасни и деца!

-4 тениски игралишта.

- Билјард.

- терен за мини голф.

Има шатлови и автобуси на секои 15 минути до Сончев Брег и Несебар.

Време на патување до Несебар - 20 минути, до Сончев Брег - 10 минути,

Одморалиштето се наоѓа со пристап до плажа и отворено море.

Надоместокот за одржување е 8 €/м2 годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како брегот на Сонцето. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

Спрат
7
број на спратови
8
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
61 m2
Корисна површина
54.11 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
860 m
Доктор
5 km
Кафетерија
4 km
Ресторант
760 m
Бар
960 m
Училиште/градинка
5 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00