2 соби со неверојатен поглед на море, во посакуваниот комплекс со 5 ѕвезди, Поморие

Pomorie, Бугарија – ID 8617
92,000 Евра
Површина 90 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/5
Море 20 m
услуга 1 Евра advert.price_unit_OPTIONS.-1
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме на продажба совршен стан со површина од 2 соби со поглед кон морето кој го одзема здивот, на прва линија до морето. Имотот се наоѓа на втор кат и вкупната површина е 90,25м2. Распоред - влезен хол, дневна со кујна, спална соба, бања со када и туш и тоалет, две тераси со поглед на морето кој го одзема здивот. Станот се наоѓа во луксузниот комплекс Сансет Ресорт со 5*. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема. Многу поволна понуда! Препорачуваме!
Комплексот во кој се наоѓа станот се наоѓа на само 15 километри од меѓународниот аеродром во Бургас и 20 километри од вториот по големина град на брегот на Црното Море – Бургас. Комплексот се наоѓа на 20 метри од песочна плажа долга 400 метри.
Многу добра цена! Препорачуваме!
Комплексот е првокласен со вкупна површина од 115.000 м2. Во близина на комплексот се наоѓа една од најдобрите винарии во Бугарија. Уникатната микроклима во регионот одржува 1.500 квадратни метри насади со смокви, домати и киви.
На територијата на комплексот има 5 тематски à la carte ресторани - Grillhouse, рибен ресторан Медитеранео, француски ресторан, азиски ресторан Азија и италијански ресторан Венеција, вкупно 9 коктел барови и кафулиња, вклучувајќи пијано бар, витамински бар и виенскиот салон, 2 барови покрај базенот, анимации и разни забавни настани.
Комплексот нуди уште 4 надворешни базени со интегрирани делови за деца, тобогани и водени атракции на површина од 3500 m², внатрешен базен со олимписка големина, спа и велнес центар на површина од 1000 m² (био сауна , билни, фински, инфрацрвени) сауна, парна соба, амам, лакониум, џакузи, места за релаксација, ајурведа, масажи на лице и тело, масажа со топли камења - масажа на грб со врели вулкански камења, процедури со лековита морска кал), теретана, куглање, боче, водена гимнастика, истегнување, каросерија (аеробик), ватерполо, пикадо. На соседната плажа, долга 400 m, има можности за спортување - одбојка на плажа, педалинки, летање. Чадори за сонце, лежалки и крпи - бесплатно на базените и платено на плажа.
За деца: надворешен детски базен, внатрешен детски базен, креветче, количка, монитор за бебиња (со доплата), детски столчиња во ресторанот, детска анимација, детски клуб (3 - 12 години).
Секоја зграда има посебна рецепција, 3 подземни гаражи, банкомат, ординација, интернет соба, детско катче, салон за убавина, фризер, продавници, паркинг, менувачница, деловен центар, конференциски сали.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.
Одморалиштето Поморие спаѓа во помирните места. Станува збор за антички град чие потекло датира од 4 век п.н.е. Поморие по својот изглед наликува на блискиот Несебар. Нејзиниот стар дел исто така лежи на полуостров, иако не толку тесен како во случајот со Несебар. Во 1906 година, за жал, градот бил уништен од голем пожар, па стариот град не бил зачуван. Градот се наоѓа на околу 18 километри од Несебар и 20 од Бургас. Меѓу другото, градот е познат по своите лековити бањи од кал, сместен на прекрасен карпест полуостров во близина на езерото Поморие. Бањите имаат исцелителна моќ и помагаат против болести на локомоторниот систем, нервниот систем и егзема. Овој мал град се збогатил со извоз на сол и ароматично суво вино „Помориски Димјат“. Може да се видат и ретки видови птици, како што се шумите и малите корморани, кои често се протегаат на долгиот дел од солената вода. Од рибарското пристаниште се протега главната, четири километри долга лента на Померанската плажа, која ги дели локалните познати рудници за сол од отвореното море. Како реткост, на една од плажите ќе видите црн песок. Вистинскиот центар на овој приморски град е живата пешачка зона што води низ зелениот парк. Овде ќе најдете голем број ресторани, продавници, дискотеки, банка, пошта и поликлиника. Предноста на овој град е погодната врска со блискиот Сончев брег и историскиот Несебар. Во Поморие можете да се сончате на три убави плажи. Првата плажа се наоѓа северно од стариот центар и е многу долга и фино песочна. Она што е невообичаено е што неговиот пооддалечен дел во суштина формира еден вид граница помеѓу Црното Море и езерото Поморие, кое се наоѓа веднаш зад него. Од оваа плажа е само една кратка прошетка до античкиот центар на одморалиштето. Ако сакате приватност, упатете се посевер по плажата, подалеку од локалните хотели. Колку подалеку одите, толку помалку луѓе гледате на плажата. Втората плажа е помала и се наоѓа јужно од одморалиштето. Потивко е, подалеку од центарот, на места со камења. Но, тука ќе најдете мир и приватност. Третата плажа е реткост, овде ќе најдете црн песок и лековита кал. На плажите се достапни и чадори и лежалки со доплата, а има и разновидна понуда за спортови на вода.
Во близина на Поморие, на околу 5 километри западно, се наоѓа манастирот Св. Jiří со негувани градини, како и гробници на Померанец и мавзолеј. Секоја година во Померанското Езеро се ископуваат околу 30.000 тони сол. Музејот на сол е од туристички интерес. Во текот на летната сезона, Поморие е домаќин на десетици концерти, театарски претстави и фестивали. Изложби се одржуваат, па овде љубителите на културата сигурно нема да се покусат. Во градот има две добро сочувани цркви од 18 и 19 век.Во самиот центар на градот се наоѓа манастирот Свети Ѓорѓи од 17 век. со познатиот барелјеф. На 2 км од градот се наоѓа Померанската лагуна и езеро (Езеро Анхиало), во близина на кое е изграден спа санаториум со калливи бањи. Овој метод на лекување овде е познат уште од античко време, широко го користеле и Византијците. На 6 километри од Поморие се наоѓа живописното село Сарафово со прекрасни плажи. Многу интересен е природниот резерват на езерото Атанасовске, кој формира голема лагуна јужно од Сарафово. Недалеку од градот, во близина на кампот Европа, се достапни тракиски гробови и гробници од 3-4 век.Не треба да го пропуштите Несебар. Бургас го опслужуваат редовна автобуска линија и приватни бродски компании. На сончевите падини низ градот, винова лоза напредува. Локалното производство на вино е меѓу најквалитетните и најпрепознатливите во Бугарија. Овде се одгледуваат познати и сè уште недоволно продавани сорти како Мерло, Каберне Совињон, Димјат, Памид, Гранд Ноаре, Алканбуше и други. Локалната ракија со право ја нарекуваат и една од најдобрите во Бугарија.
Одморот во овој живописен град ќе ги израдува љубителите на прекрасната природа, лековитите бањи, доброто вино и црниот песок.
Спрат
2
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
90 m2
Корисна површина
79 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
210 m
Доктор
2 km
Кафетерија
140 m
Ресторант
0 m
Бар
30 m
Училиште/градинка
170 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00