2 соби со огромна тераса, во близина на плажа, врвна цена, Бјала

Byala, Бугарија – ID 9350
77,000 Евра
Површина 72 m2
Достапно 2+кк
Спрат 4/4
Море 200 m
услуга 576 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме еднособен стан на последниот четврти кат од добро одржуван и добро опремен станбен комплекс, лоциран во мирен дел од приморскиот град Бјала - блиску до главната улица, каде што сè е на непосредна близина - плажа, супермаркети, продавници, ресторани, кафулиња и повеќе инфраструктура. Оддалеченоста од плажата е само 200 метри. Станот се состои од светол влезен хол со прозорец, пространа дневна со кујна и трпезарија, спална соба, бања со тоалет и тераса со пристап од двете соби. Уште една голема панорамска тераса со влез од дневната соба. Прекрасен поглед на морето и внатрешната територија на комплексот со базен и многу зеленило се гледа и од прозорците и од двете тераси. Населената површина е 61 м2, вкупната површина е 72 м2. Станот е комплетно наместен и опремен со апарати за домаќинство. Во двете простории е поставена клима, што овозможува удобно живеење не само во лето.
Зградата во која се наоѓа станот е изградена во форма на потковица и има добро одржуван ограден простор кој создава вистинско чувство на приватност од надворешниот свет. На територијата на комплексот беа засадени бројни рози и други украсни грмушки.
Комплексот е пуштен во употреба во 2013 година и на своите жители им ги нуди следните содржини: базен со детско катче, зона за релаксација, детско игралиште, паркинг, одржување на заеднички простории. Надоместокот за одржување е 576 евра годишно.
Ние во Moje novestito u more ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Градот Бјала се наоѓа на границата на областите Варна и Бургас, речиси подеднакво оддалечен од окружните градови Варна (56 км) и Бургас (70 км). Најблискиот град Бјала е Обзор, кој е оддалечен само 5 километри. Брегот на селото се карактеризира со комбинација на карпестиот брег, мали заливи, плажи со песочни дини. Летниот туризам привлекува многу луѓе. Во последните години туристичката сезона е продолжена, почнувајќи од почетокот на мај и трае до септември. Денес, Бјала е просперитетен бугарски град благодарение на неговото напредно производство на вино. Овде се произведува одличното вино Dimyat. Тоа е и приморско одморалиште. Природните ресурси го одредуваат развојот на градот како центар на полноправно морски туризам. Пространата плажа во комбинација со листопадна шума, поволната температура на морската вода и нејзината чистота нуди оптимални услови за превенција и рехабилитација покрај брегот. Градот е основан во 3 век п.н.е. Палеогеолошкиот локалитет Бела карпа се наоѓа во мал град. Се наоѓа помеѓу северната страна на централната плажа и устието на Белата Река.

Спрат
4
број на спратови
4
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
72 m2
Корисна површина
61 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
базен
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
700 m
Доктор
1 km
Кафетерија
770 m
Ресторант
100 m
Бар
210 m
Училиште/градинка
560 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00