2 соби со паркинг простор, во комплекс Sunny Hill, Бургас

Burgas, Бугарија – ID 9862
79,500 Евра
Површина 54 m2
Достапно 2+кк
Спрат 5/8
Море 1 400 m
услуга 33 Евра За месец
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме на продажба 2-собен стан со површина од 54 м2, кој се наоѓа на петти кат од шест ката во комплексот Сончев Хил, Бургас, Бугарија. Распоредот е ходник, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и балкон. Станот има сопствен паркинг простор. Во цената е вклучен мебел и опрема според моменталните фотографии.

Следниве се достапни за вас и вашите гости во комплексот:

Опрема во комплексот:

• Прекрасно уреден двор

• Отворен базен

• Игралиште

• Белведер со скара

• Места за рекреација

• Фитнес опрема на отворено

• Контролиран пристап

• 24-часовно обезбедување

• паркинг

Авангардната архитектура на зградите, ефективно нагласена со комбинација на пастелни фасадни малтери, керамички плочки, метални и стаклени огради, изобилство зеленило, места за рекреација и детски игралишта на отворено, како и живописен поглед на заливот Бургас , се меѓу главните предности на комплексот.

Надоместокот за одржување е 33 € месечно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.

Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.

Тимот МНМ

Бургас е најголемиот град во југоисточна Бугарија и втор по големина на бугарското крајбрежје на Црното Море, а со површина од 253.644 km², тој е и еден од најголемите во земјата. Според последниот попис на NSI од 31 декември 2015 година, има население од 203.017, што го прави четврти по големина град во земјата. Неколку природни резервати и заштитени подрачја, антички и средновековни села, Црното Море и годишните фестивали привлекуваат многу туристи. Лоциран на најзападната точка на Црното Море, Бургас го даде своето име на истоимениот залив, кој е најголемиот и највдлабнат на бугарскиот континент на Црното Море. Градот е опкружен со езерата Бургас - Бургас, Атанасовск и Мандренско и на исток со Црното Море.

Меѓу првите жители на регионот се Тракијците, кои околу 6 век п.н.е. создале голем број населби на територијата на денешен Бургас заедно со блиските градови Аполонија, со блиските градови Аполонија, Месембрија и Анхијало. Климата во Бургас и регионот се карактеризира како влажна суптропска со морско и континентално влијание. Просечната летна температура на воздухот во јули достигнува 26,7 °C, а максималните дневни температури над 20 °C ќе се забележат до ноември. Просечниот месечен број на сончеви часови достигнува 328,6. Континенталното влијание е очигледно во зимите, но во споредба со внатрешноста, зимите остануваат многу поблаги, а снегот е релативно редок. Идниот развој на градот е поврзан со отворањето на Бургас кон морето и езерата. Во овој контекст се разговара за проектот Супер Бургас. Веќе е реализиран планираниот проект за јавен велосипедски превоз, за отстранување на густиот сообраќај од централниот дел на градот, за обновување на островот Света Анастасија и мостот, како и за санација на историскиот центар. имплементирани. Во 2012 година беа отворени два трговски центри во Бургас. Отворањето на мултифункционална спортска сала и крајбрежен асфалтен пат што го поврзува Бургас со новите квартови Ќошето и Сарафово ќе бидат отворени.

Спрат
5
број на спратови
8
Достапно
2+кк
Површина
54 m2
Корисна површина
47.52 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
270 m
Доктор
620 m
Кафетерија
610 m
Ресторант
210 m
Бар
550 m
Училиште/градинка
600 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00