2 соби со поглед на базен, 100м од плажа, топ локација, Равда

Ravda, Бугарија – ID 7802
62,700 Евра
Површина 55 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/5
Море 100 m
услуга 450 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме апартман со 2 соби, на само 100 метри од плажата во комплексот Тера во Равда. Распоред: влезен хол, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и трем. Вкупната површина на имотот е 55 м2, се наоѓа на приземје од пет ката, ориентацијата е запад. Станот е наместен и опремен според моменталните фотографии. Надоместокот за одржување е 450 евра годишно. Оддалеченоста од плажата е само 100 метри.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Равда е синоним за мирен одмор поминат во приватност, полн со релаксација и влажен морски воздух. Секој може да најде место за одмор на пријатни плажи расфрлани во крајбрежната зона. За најмалите, постои аквапарк во Равда, кој е споредлив со аквапаркот во Примоск, кој е популарен локален град на полуостровот. Можеби единствената разлика е цената, која овде е многу попристапна отколку во другите делови на Бугарија. Овде навистина можете да купите нешто поповолно, без разлика дали се сувенири од одмор или овошје на локалниот пазар. Одлична е и пристапноста со приградски превоз до блиските одморалишта, како што се познатиот Сончев Брег, Бургас или историскиот Несебар, кој е во непосредна близина на градот Равда.

Спрат
1
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Површина
55 m2
Корисна површина
48 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
790 m
Кафетерија
440 m
Ресторант
30 m
Бар
360 m
Училиште/градинка
720 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00