2 соби со поглед на базен, комплекс Амадеус 3, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 9084
57,800 Евра
Површина 66 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/6
Море 500 m
услуга 5 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме простран 2-собен стан на втор кат од шест ката со вкупна површина од 66 м2, лоциран во станбениот комплекс Амадеус 3 на Сончев Брег, Бугарија. Распоред: влезен хол, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, тераса со поглед на базен. Во цената е вклучен мебел и опрема според моменталните фотографии. Комплексот нуди паркинг, базен, зона за релаксација, добро одржувана зелена површина, 24-часовно обезбедување. Плажата е оддалечена само 500 метри, сите удобности и забава се на непосредна близина. Надоместокот за одржување е само 5 €/м2 годишно. Понуда идеална за целогодишно живеење или за изнајмување.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
2
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
66 m2
Корисна површина
58 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
150 m
Доктор
430 m
Кафетерија
150 m
Ресторант
150 m
Бар
220 m
Училиште/градинка
440 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00