2 соби со поглед на базен, комплекс Ана Марина, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 8776
72,600 Евра
Површина 52 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/5
Море 300 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме на продажба 2 соби во комплексот Ана Марина во Свети Влас. Комплексот се наоѓа на границата на двете најпопуларни одморалишта во Бугарија - Сончев Брег и Свети Влас. Распоред: дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и балкон со поглед на базен. Вкупната површина е 52 м2 и се наоѓа на втор кат од пет ката. Изградбата на објектот е монолитна, изгледот и внатрешноста се стилски, тули, со надворешна хидроизолација и топлинска изолација. Пред комплексот, во дворот помеѓу две згради, има базен, простори со лежалки и чадори, шанк, детско игралиште, 24-часовно обезбедување, паркинг. Поголемиот дел од дворот на комплексот е уреден и дизајниран како рекреативен простор, има детски игралишта, околу кои се формираат прекрасни улички покриени со украсни даски. Зградата е изградена на многу комуникативно место: на само 2 км од центарот на Сончев Брег, можете да пешачите до плажата во Свети Влас за 2-3 минути (300 метри) и до плажата на Сончев Брег - 5-7 минути. . Сите погодности се на непосредна близина, вклучувајќи медицински и стоматолошки услуги, има пошта, разни продавници, ресторани, студиа за убавина итн. Надоместокот за одржување е 10 €/м2 годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.
Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.
Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.
Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како брегот на Сонцето.
Спрат
2
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Површина
52 m2
Корисна површина
45.76 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
130 m
Доктор
1 km
Кафетерија
160 m
Ресторант
130 m
Бар
260 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00