2 соби со поглед на базен, луксузен комплекс Harmony Suites 10, Sveti Vlas

Sveti Vlas, Бугарија – ID 9734
83,600 Евра
Површина 56 m2
Достапно 2+кк
Спрат 4/6
Море 300 m
услуга 20 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме на продажба 2-собен стан од 56м2, кој се наоѓа на четврти кат од шест ката во елитниот комплекс Harmony Suites 10 во Свети Влас, Бугарија. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема. Распоред: влезен хол, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, балкон со поглед на базен.
Комплексот во кој се наоѓа станот се наоѓа на само 300 метри од прекрасната плажа во прекрасното приморско одморалиште Свети Влас и на само 1,5 км од Сончев Брег. Градот е познат не само по прекрасното кристално чисто море и плажи, туку и по уникатната микроклима, која овде се создава благодарение на боровата шума од едната и морето од другата страна. Ова е една од причините зошто Свети Влас е одморалиште кое се развива со такво темпо и денес е најпосакуваното место за купување имот покрај море. Комплексот се наоѓа на само 300 метри од плажата, веднаш до поранешниот санаториум за лекување на белодробни заболувања и горните дишни патишта. Сите удобности се на непосредна близина. Комплексот е богато опремен и е во функција преку целата година.
Објектите на комплексот вклучуваат:
3 базени;
Детски базен, зони за релаксација;
Надворешна топла када;
ресторан;
Игралиште;
24-часовно обезбедување и видео надзор;
Паркинг
Управување со недвижен имот
Надоместокот за одржување е 20,4 €/м2 годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.
Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.
Тимот МНМ
Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни споменици. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.
Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.
Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен.
Спрат
4
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
56 m2
Корисна површина
49.28 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
240 m
Доктор
1 km
Кафетерија
410 m
Ресторант
230 m
Бар
460 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00