2 соби со поглед на базен, одличен комплекс, во близина на плажа, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 8734
55,000 Евра
Површина 70 m2
Достапно 2+кк
Спрат 5/6
Море 500 m
услуга 450 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме простран стан со 2 соби, 70м2, кој се наоѓа на петти кат од шест ката, во комплексот Афродита 2 на Сончев Брег, Бугарија. Распоредот е дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, пространа тераса со поглед на базен.
Комплексот Афродита 2, во кој се наоѓа станот, се наоѓа на Сончев брег, на 500 метри од песочната плажа и на непосредна близина од сета инфраструктура. Во непосредна близина на комплексот има продавници, ресторани и уникатно место за Сончевиот брег - зелен парк каде се изградени детски игралишта и места за рекреација. Комплексот им нуди на сопствениците и нивните гости надворешен базен, простор за релаксација, рецепција, паркинг, обезбедување. Надоместокот за одржување е 450 евра годишно. Многу добра цена! Препорачуваме!
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Спрат
5
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
70 m2
Корисна површина
61.6 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
280 m
Доктор
620 m
Кафетерија
270 m
Ресторант
140 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00