2 соби со поглед на базен, совршен комплекс Арена, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 9136
85,800 Евра
Површина 50 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/5
Море 20 m
услуга 600 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме за продажба прекрасен 2-собен стан со површина од 50 м2, кој се наоѓа на прв кат. Распоред: дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и тераса со поглед на базен. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема според моменталните фотографии. Комплексот има на располагање за вас и вашите гости: базен за возрасни со детски дел, пространа релаксација со лежалки, 24-часовна рецепција, 24-часовно обезбедување, ресторан, отворени површини и програма за анимација, бар покрај базен , кафуле, самопослуга, спа услуги и салон за убавина, медицински центар, изнајмување автомобили, сопствена широка плажа, па дури и сопствен амфитеатар каде што се одржуваат разни настани во летниот период. Арена 1 има апсолутно се што ви треба на територијата за незаборавна забава. Областа на Арена 1 е најпознатата и најелегантна област на Свети Влас, бидејќи спроти комплексот е пристаништето. Плажата е на 20 метри од комплексот, има ресторани, кафулиња, дискотеки, бутици. Во просториите на комплексот има дури и црква на само 30 метри. Сè што ви треба за совршен одмор е на непосредна близина. Најблиската автобуска станица со врски до Сончев Брег и Несебар е на 100 метри. Растојанието до плажата од главниот влез во хотелскиот дел на комплексот е само 20 метри. На плажата има неколку ресторани и барови со пријатни места за одмор. Растојанието до аеродромот во Бургас е 40 км.
Надоместокот за одржување е 600 евра годишно
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни споменици. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.
Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.
Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.
Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во околината. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.
Спрат
1
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Површина
50 m2
Корисна површина
44 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
210 m
Доктор
1 km
Кафетерија
310 m
Ресторант
110 m
Бар
120 m
Училиште/градинка
450 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00