2 соби со поглед на море, Atrium Beach, Sveti Vlas

Sveti Vlas, Бугарија – ID 9208
64,000 Евра
Површина 64 m2
Достапно 2+кк
Спрат 3/9
Море 10 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Нудиме на продажба прекрасен 2-собен стан од 64м2, кој се наоѓа на третиот кат од девет ката во комплексот Атриум Бич во Свети Влас-Елените. Распоред: дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, балкон со прекрасен поглед на море. Комплексот Atrium Beach се наоѓа на првата линија до морето, на само 10м од плажата, 10км од Сончев Брег. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема.
Елените се наоѓа во подножјето на Балканските планини и има блага и здрава клима. Комплексот во кој се наоѓа станот се наоѓа на самиот брег на морето, во прва линија, а морето е чисто и плитко. Одлично место за семејства со деца. Граѓански удобности и забава на одење.
Сопствениците и нивните гости можат да користат:
Сезонски базен
Зона за релаксација
Детски базен
Велнес
Масажа
Спа & засилувач; велнес центар
Фитнес центар
Плажа
Тениска опрема
Воден парк
Вечерна забава
Детски клуб
Мини-голф
пинг Понг
тениско игралиште
24 часовен прием
Мини маркет
Подигнете
Надоместокот за одржување е 10 €/м2 годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни споменици. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.
Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.
Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.
Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во околината. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.
Спрат
3
број на спратови
9
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
64 m2
Корисна површина
56.32 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
140 m
Доктор
4 km
Кафетерија
4 km
Ресторант
120 m
Бар
320 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00