2 соби со поглед на море, без надомест за одржување, Китен

Kiten, Бугарија – ID 5828
81,999 Евра
Површина 66 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/5
Море 135 m
услуга 1 Евра За година
Состојба Готово
Ви нудиме двособен стан со поглед на море,
кој се наоѓа на втор кат во зграда со лифт и е со вкупна површина од 66,88 м2 (градежна површина 52,50 м2).
Распоред: дневна со трпезарија и кујна, спална соба, бања со тоалет, тераса со прекрасен поглед на море. Оддалечено само 135 метри од јужната плажа во Китен. Китен е прекрасен приморски град и се наоѓа во заливот Урдовиша. Должината на нејзиниот брег е 1380 м. Двете плажи во Китен имаат одлични услови за туризам. Станот се нуди на продажба наместен. Имотот е изграден во бутик зграда без годишен надоместок за одржување! Станот има клима и многу практични надворешни алуминиумски ролетни против сонце. Станот е погоден и за семеен одмор и за издавање и има северозападна експозиција.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.
Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.
Тимот МНМ
Китен е мал приморски град кој се наоѓа во непосредна близина на Приморско, на околу 60 километри јужно од Бургас. Се издвојува по исклучително здравата клима и прекрасната природа, благодарение на комбинацијата на шуми и морето. Порано рибарско село, стана популарно приморско одморалиште. Широките песочни плажи со постепен влез во морето се менуваат со карпести карпи. Заливот Китен се смета за еден од најубавите градови во јужниот дел на Црното Море. На плажата ќе најдете широк спектар на спортови на вода и атракции. Во пристаништето има јахта клуб и тука се организирани школи за нуркање. Одморалиштето е погодно за љубителите на јахтирање и риболов. Устието на реката Каракарач, која овде се влева во морето, можеме да го сметаме за рибарски рај. Во градот има многу кафулиња, ресторани, барови и продавници.
Спрат
2
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
66 m2
Корисна површина
52.5 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
120 m
Доктор
240 m
Кафетерија
150 m
Ресторант
20 m
Бар
140 m
Училиште/градинка
70 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00