2 соби со поглед на море, комплекс Лајфстајл, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 8605
69,500 Евра
Површина 61 m2
Достапно 2+кк
Спрат 3/5
Море 450 m
услуга 200 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме да купите 2 соби во приватниот комплекс Лајфстајл во Свети Влас. Станот е со вкупна површина од 61 м2 и се наоѓа на трет кат од пет ката. Распоред: влезен хол, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, балкон со поглед на море. Во цената е вклучен мебел и опрема според моменталните фотографии. Станбениот станбен комплекс „Lifestyle I“ се наоѓа на јужната падина на Стара Планина, на 450 метри од морето и санаториумот, на границата помеѓу Сончев Брег и Свати Влас. Ексклузивна област, далеку од бучавата и прашината на големите градови, меѓу морето и планините, климата на оваа област има своја особеност, ефектот на јонизација помага да се излечат многу болести.

Петкатницата се состои од 39 стана со површина од 44 до 99 м2, квалитетна и совршено одржувана зграда. Комплексот располага со базен, простор за релаксација, детско игралиште, 24 часовно обезбедување, одржувана зелена површина, паркинг. Надоместокот за одржување е 200 евра годишно. Сите удобности се на непосредна близина.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Свети Влас се наоѓа на најдоброто место на бугарското црноморско крајбрежје - во подножјето на балканските падини, кои постепено се спуштаат во кристално чистата вода на огромното Црно Море. Оваа поволна комбинација подразбира многу сончеви денови (во просек 260 годишно), свежи попладневни часови, чист воздух и идеални услови за лекување на болести на горните дишни патишта.

Покрај идеалната клима, која е блиску до Средоземното Море, Свети Влас има и интересна историја. Пред околу 1.800 години, наместо луксузни пристаништа и рекреативни комплекси, се наоѓало тракиското светилиште. Во тоа време градот го добил името Лариса, а дури во 14 век го добил името Свети Влас, заштитникот на трговците.

Плажата на одморалиштето е долга 1,5 км и во просек 16 м. Има три прекрасни плажи со ситен златен песок, кои според Европската комисија се меѓу најчистите за капење во Бугарија.

Доколку барате забава, Сончев Брег е на само неколку минути со автомобил, а доколку сакате да ги видите знаменитостите, уникатниот град Несебар и неговото историско и културно наследство е на 10 километри. Во 2007 година, во градот Свети Влас беше отворено најголемото пристаниште за јахти во Бугарија - Марина Диневи со капацитет од 300 јахти.

Има и интересни настани - секоја година во средината на јули се одржува едриличарската регата „Св. Влас“ и во август митинг во суперскок под истото име.

Свети Влас е европски град кој фасцинира во сите годишни времиња. Есента е многу мека и топла, пролетта инспирира со убавината на цветната вегетација, а во зима снежните падини на Стара Планина ве потопуваат во снежна бајка. Градот ги има сите удобности за удобен живот. Во Свети Влас сите имоти што ги нудиме се погодни за трајно живеење.

Спрат
3
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
61 m2
Корисна површина
53.68 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
470 m
Доктор
1 km
Кафетерија
500 m
Ресторант
320 m
Бар
300 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00