2 соби со поглед на море, на прва линија, погодни за издавање, Равда

Ravda, Бугарија – ID 9323
56,500 Евра
Површина 66 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/5
Море 150 m
услуга 550 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме двособен стан во станбен комплекс со одлична локација - на неколку чекори од плажата во Равда.

Станот се наоѓа на втор кат и се состои од влезен хол, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и пространа балкон. Има поглед на море и од прозорците на станот и од балконот. Населената површина е 54 м2. Вкупната површина е 66 м2.

Станот се продава наместен и опремен.

На територијата на станбениот комплекс има базен за возрасни и деца, простор за рекреација со лежалки, скара, паркинг, 24-часовно обезбедување, место за паркирање велосипеди. Територијата на комплексот е оградена и богато уредена.

Целата потребна урбана инфраструктура (продавници, јавни угостителски објекти, урбани детски и спортски терени и сл.) се на непосредна близина од куќата во која се наоѓа станот. Станот е одличен избор и за лична употреба и за изнајмување!

Надоместокот за одржување е 550м2 годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Равда е синоним за мирен одмор поминат во приватност, полн со релаксација и влажен морски воздух. Секој може да најде место за одмор на пријатни плажи расфрлани во крајбрежната зона. За најмалите, постои аквапарк во Равда, кој е споредлив со аквапаркот во Примоск, кој е популарен локален град на полуостровот. Можеби единствената разлика е цената, која овде е многу попристапна отколку во другите делови на Бугарија. Овде навистина можете да купите нешто поповолно, без разлика дали се сувенири од одмор или овошје на локалниот пазар. Одлична е и пристапноста со приградски превоз до блиските одморалишта, како што се познатиот Сончев Брег, Бургас или историскиот Несебар, кој е во непосредна близина на градот Равда.

Спрат
2
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
66 m2
Корисна површина
54 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
1 km
Доктор
840 m
Кафетерија
380 m
Ресторант
170 m
Бар
380 m
Училиште/градинка
770 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00