2 соби со поглед на море, убав комплекс, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 9738
84,700 Евра
Површина 59 m2
Достапно 2+кк
Спрат 4/6
Море 400 m
услуга 400 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме убав и удобен стан со две соби, од 59м2, сместен на четврти кат од шест ката во приватниот комплекс Родина во Свети Влас, Бугарија. Распоредот е влезен хол, дневна соба со кујна, спална соба, бања со тоалет и балкон со поглед на море. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема според фотографијата. Прекрасен, удобен стан за многу поволна цена! Препорачуваме!
Комплексот во кој се наоѓа станот е многу добро одржуван. На приближно 400 m од плажа и 950 m од пристаништето, каде што можете да изнајмите џет скии и моторни чамци.Во непосредна близина има многу продавници, ресторани, кафулиња и други услуги. Сите удобности се на лице место или во близина. Автобуската станица е на 50 метри, а големиот супермаркет Меркур е на 5 минути пешачење. Инфраструктурата во оваа област е одлична, станот е погоден за целогодишно живеење.
Достапно за сопствениците и нивните гости:
Одржување во текот на целата година;
Базен со простор за релаксација;
Работа на теренот;
Целогодишно и 24-часовно обезбедување;
Паркинг за сопственикот.
Надоместокот за одржување е 400 евра годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.
Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.
Тимот МНМ
Свети Влас се наоѓа на најдоброто место на бугарското црноморско крајбрежје - во подножјето на балканските падини, кои постепено се спуштаат во кристално чистата вода на огромното Црно Море. Оваа поволна комбинација подразбира многу сончеви денови (во просек 260 годишно), свежи попладневни часови, чист воздух и идеални услови за лекување на болести на горниот респираторен тракт.
Покрај идеалната клима, која е блиску до Средоземното Море, Свети Влас има и интересна историја. Пред околу 1.800 години, наместо луксузни пристаништа и рекреативни комплекси, се наоѓало тракиското светилиште. Во тоа време градот го добил името Лариса, а дури во 14 век го добил името Свети Влас, заштитникот на трговците.
Плажата на одморалиштето е долга 1,5 км и во просек 16 м. Има три прекрасни плажи со ситен златен песок, кои според Европската комисија се меѓу најчистите за капење во Бугарија.
Доколку барате забава, Сончев Брег е на само неколку минути со автомобил, а доколку сакате да ги видите знаменитостите, уникатниот град Несебар и неговото историско и културно наследство е на 10 километри. Во 2007 година, во градот Свети Влас беше отворено најголемото пристаниште за јахти во Бугарија - Марина Диневи со капацитет од 300 јахти.
Има и интересни настани - секоја година во средината на јули се одржува едриличарската регата „Св. Влас“ и во август митинг во суперскок под истото име.
Свети Влас е европски град кој фасцинира во сите годишни времиња. Есента е многу мека и топла, пролетта инспирира со убавината на цветната вегетација, а во зима снежните падини на Стара Планина ве потопуваат во снежна бајка. Градот ги има сите удобности за удобен живот. Во Свети Влас сите имоти што ги нудиме се погодни за трајно живеење.
Спрат
4
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
59 m2
Корисна површина
51.92 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
410 m
Доктор
30 m
Кафетерија
180 m
Ресторант
30 m
Бар
50 m
Училиште/градинка
80 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00