2 соби со поглед на море во елитниот комплекс Гранд Хотел Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 8771
95,700 Евра
Површина 90 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/6
Море 100 m
услуга 22 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме прекрасни, пространи 2 соби со поглед на море! Вкупната површина е 90м2 и се наоѓа на вториот кат од шест ката во комплексот Гранд Хотел Свети Влас. Станот се состои од коридор, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и тераса со поглед на море. Во цената е вклучен мебел и опрема според моменталните фотографии.

Гранд Хотел Свети Влас е луксузен хотелски комплекс изграден во модерен медитерански стил веднаш на плажата во областа Јурта, одморалиштето Свети Влас. На само 3 км од центарот на најголемото одморалиште во Бугарија Сончев Брег, 25 км од аеродромот Бургас и 1,5 км од најголемото пристаниште Марина Диневи.

Гранд Хотел Свети Влас има голем фитнес центар од синџирот Pulse Fitness & засилувач; СПА опремена со фитнес опрема од најновата генерација Techno Gym, огромен спа центар со бројни уреди, сауна со сол, парна бања со арома, финска сауна, амам и зона за релаксација.

Комплексот располага со рецепција, лоби бар, протеински бар, бар покрај базен, главен ресторан, a la carte ресторан, фитнес, СПА центар, фризер, детско катче, градина, 24-часовно обезбедување, бесплатен паркинг, Wi-Fi интернет, внатрешен базен , надворешен базен со детски дел, три панорамски лифтови.

Надоместокот за одржување е 22 €/м2 годишно.

Одлична зделка, препорачливо!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како брегот на Сонцето. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива

Спрат
2
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
90 m2
Корисна површина
79.92 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
250 m
Доктор
810 m
Кафетерија
160 m
Ресторант
90 m
Бар
220 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00