2 соби со поглед на море, во прва линија до морето, Бјала

Таа беше, Бугарија – ID 7663
62,500 Евра
Површина 75 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/5
Море 80 m
услуга 14 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме двособен стан на приземје во пријатен станбен комплекс, сместен на прва линија во малото приморско гратче Бјала, со свеж воздух и прекрасна песочна плажа. Вградената површина на станот е 64 м2, вкупната површина е 75 м2.
Станот е со удобен распоред и се состои од влезен хол, дневна соба со кујна, спална соба, бања со тоалет (со прозорец за природно проветрување) и пространа сончева веранда со пристап од двете соби. Верандата е исклучително погодна за користење и поставување мебел за релаксација и вечера на свеж воздух. Прозорците и верандата имаат поглед на морето и внатрешната територија на комплексот. Станот се продава делумно наместен (со кујна). Во дневната соба има клима. Ние сме среќни да помогнеме со мебел и опрема! Комплексот во кој се наоѓа станот е пуштен во употреба и има одржуван простор со ограничен пристап, каде има базен за возрасни и деца, простор за релаксација, паркинг и детско игралиште. Со нанесување на природни материјали - камен, бел мазен малтер, дрвена облога на фасадите - се постигнува празнично расположение и благосостојба.
Станот е погоден и за сезонски семеен одмор и за целогодишно живеење и поволно изнајмување. Бјала има се што ви треба: продавници од разни видови и групи производи, пошта, училиште, градинка, библиотека, поликлиника, полиција, ресторани и кафулиња, црква итн.
Надоместокот за одржување е 14 €/м2 годишно.
Убав стан на неколку чекори од морето, се препорачува!
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Градот Бјала се наоѓа на границата на областите Варна и Бургас, речиси подеднакво оддалечен од окружните градови Варна (56 км) и Бургас (70 км). Најблискиот град Бјала е Обзор, кој е оддалечен само 5 километри. Брегот на селото се карактеризира со комбинација на карпестиот брег, мали заливи, плажи со песочни дини. Летниот туризам привлекува многу луѓе. Во последните години туристичката сезона е продолжена, почнувајќи од почетокот на мај и трае до септември. Денес, Бјала е просперитетен бугарски град благодарение на неговото напредно производство на вино. Овде се произведува одличното вино Dimyat. Тоа е и приморско одморалиште. Природните ресурси го одредуваат развојот на градот како центар на полноправно морски туризам. Пространата плажа во комбинација со листопадна шума, поволната температура на морската вода и нејзината чистота нуди оптимални услови за превенција и рехабилитација покрај брегот. Градот е основан во 3 век п.н.е. Палеогеолошкиот локалитет Бела карпа се наоѓа во мал град. Се наоѓа помеѓу северната страна на централната плажа и устието на Белата Река.


Спрат
1
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
75 m2
Корисна површина
64 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
720 m
Доктор
1 km
Кафетерија
880 m
Ресторант
80 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
790 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00