2 соби со поглед на море во Шато Несебар, топ локација, по реновирање, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 3655
72,000 Евра
Површина 65 m2
Достапно 2+кк
Спрат 4/5
Море 100 m
услуга 441 Евра За година
Состојба Готово

Нудиме стан со површина од 2 соби и површина од 65 м2. Станот се наоѓа на четврти кат од шест ката во комплексот Шато Несебар, на 100 метри од Марина Диневи. Се состои од дневна соба, спална соба, коридор, балкон и бања со тоалет. Балконот нуди прекрасен поглед на морето. Станот е добро реновиран, кујната се наоѓа во посебна ниша и ги содржи сите потребни апарати за удобен престој.

има клима во дневната - се во добра состојба. Бањата има висококвалитетна санитарна опрема и туш кабина. Од дневната соба има влез во застаклена тераса опремена за летна кујна. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема. Станот е наменет не само за лето, туку и за постојано живеење. Квалитетен имот во совршена состојба! Препорачуваме!

Комплексот Шато Несебар е стратешки лоциран во близина на плажата, Марина, инфраструктурата за забава и одморалиште. Сите удобности се на непосредна близина. Комплексот располага со базен, простор за релаксација, супермаркет, 24-часовно обезбедување. Оддалеченоста од плажата е само 100 метри. Надоместокот за одржување е 441 €. Потрошувачката на вода на сите сопственици е вклучена во надоместокот.

Локација:

Одморалиште Свети Влас (Свети Влас) Бугарија е мал пријатен град на јужниот брег на Бугарија.

Свети Влас припаѓа на регионот Бургас и е дел од општината Несебар. Одморалиштето доби статус на град во 2006 година. Но, создавањето на простор за рекреација овде започна по отворањето на санаториум за лекување на белодробни заболувања. Во 1963 година, Свети Влас беше признат како климатско приморско одморалиште.

Svátý Vlas се наоѓа на пресекот на планините и морето, во северниот дел на заливот, директно спроти античкиот град Несебар, вклучен во листата на специјално заштитени места на УНЕСКО.

Во централниот дел на заливот се наоѓа добро познатото одморалиште на Бугарија - Сончев Брег, чиј северен крај непречено преминува во првите згради на Св. Влас.

Од централниот плоштад Свети Влас до центарот на Сончев Брег - 5 км и до Несебар - 10 км.

Спрат
4
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
65 m2
Корисна површина
57 m2
Балкон
Да
Продавница
20 m
Доктор
920 m
Кафетерија
40 m
Ресторант
60 m
Бар
160 m
Училиште/градинка
740 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00