2 соби со прекрасен поглед на морето Midia Grand Resort, Aheloy

Aheloy, Бугарија – ID 9548
66,000 Евра
Површина 63 m2
Достапно 2+кк
Спрат 4/6
Море 10 m
услуга 11 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме простран стан со 2 соби, со вкупна површина од 63 м2, сместен на четврти кат од шест ката, во приватниот комплекс Мидиа Гранд Ресорт во Ахелој, Бугарија. Распоредот е дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и тераса со фронтален поглед на море. Стан веднаш подготвен за користење преку целата година или за издавање. Комплексот во кој се наоѓа станот е стилски комплекс за одмор во првата линија покрај морето, на 100 метри од најдолгата плажа (12 км) помеѓу градовите Варна и Бургас. Во исто време, тоа е на неколку минути од комерцијалниот дел на Ахелој со ресторани и кафулиња. Се состои од две згради со приземје и шест станбени ката со југоисточна експозиција и вкупно 359 станови. Погледите се на реката Ахелој и Црното Море, како и на одморалиштата Поморие и Равда. Комплексот нуди добро одржувани зелени површини и опуштена атмосфера. Има модерен дизајн и заеднички простории, удобни и стилски апартмани и широк избор на удобности и услуги. Комплексот сега е во функција преку целата година. Сопствениците и нивните гости се достапни во комплексот:

• 24-часовна рецепција, услуга во соба и обезбедување

• Два ресторани (национална кујна, рибен ресторан)

• Лоби бар и кафе

• Игралиште

• Деловен центар со пристап до интернет

• Игралиште

• Надворешен базен со детски дел, бар покрај базен, џакузи

• Центар за фитнес и масажа

• Фризерски и козметички салон

• Бесплатен паркинг за сопствениците и гостите

• Изнајмување на автомобили

• Перење алишта

Надоместокот за одржување е 10,50 €/м2 годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Приморското одморалиште Ахелој е познато по мирната атмосфера, зелените паркови, градините и лозјата. Од античкиот град Несебар и врвното одморалиште на Балканот - Сончев Брег е на само 5 минути возење. Ахелој е директно поврзан со Бургас (29 км) и можете да стигнете до аеродромот со редовни автобуски линии и минибуси. Поморие, кое е оддалечено 9 километри, е меѓу најдобрите места за бањски туризам благодарение на неговата лековита кал извлечена од соленото езеро. Заливот Поморие е популарна дестинација за љубителите на јахта, едрење и риболов.

Спрат
4
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
63 m2
Корисна површина
55.44 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
360 m
Доктор
3 km
Кафетерија
1 km
Ресторант
190 m
Бар
1 km
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00