2 соби со сопствена гаража на 250м од плажа во комплекс Олимп Свети Влас

Свети Влас, Бугарија – ID 7929
73,700 Евра
Површина 53 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/6
Море 250 m
услуга 650 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме убав 2-собен стан, со површина од 53,63 м2, сместен на приземје од шест ката, во приватниот комплекс Олимп, во Свети Влас, Бугарија. Во цената е вклучен мебел и опрема според фотографиите. Распоред: пространа дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и тераса со директен пристап до околината. Станот е ориентиран кон југ и нуди поглед на базенот и внатрешниот двор. Станот вклучува пространа гаража во подрум со површина од 31,17 м2 и магацин со површина од 6,36 м2. Цена со вклучен мебел и опрема според моменталните фотографии.
Станот се наоѓа на само 250 метри од плажата во Свети Влас, блиску до центар, самопослуга, ресторани, барови, аптеки и се што ви треба. Во комплексот се достапни за вас и вашите гости: рецепција; надворешен базен за возрасни, детски базен; ресторан; Фитнес центар; игралиште; обезбедување и надзор 24 часа.
Надоместокот за одржување е 650 евра годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни споменици. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.
Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.
Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.
Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како брегот на Сонцето. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.
Спрат
1
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
53 m2
Корисна површина
47.9 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
70 m
Доктор
190 m
Кафетерија
390 m
Ресторант
40 m
Бар
100 m
Училиште/градинка
230 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00