2 соби со веранда, 300м од плажа, прекрасен комплекс Magic Dreams, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 8859
80,900 Евра
Површина 75 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/6
Море 300 m
услуга 8 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме прекрасен 2-собен стан од 75 м2, сместен на приземје од шест ката во приватниот комплекс Magic Dreams, во Свети Влас, Бугарија. Станот се состои од дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и веранда. Станот е погоден за инвестиција и за цела година, прекрасен простор и комплекс, во близина има супермаркет и автобуска постојка. Magic Dreams се наоѓа во мирна област помеѓу Сончев Брег и Свети Влас, на 300 метри од плажата. Комплексот се состои од три посебни згради со прекрасна архитектура. Опкружени со богато зеленило, има два големи базени со детски секции. Комплексот има специфична локација и нуди уникатен поглед на морето. Следниве се достапни за сопствениците и нивните гости:
СПА центар, лоби бар, бар покрај базен, ресторан, детско катче, интернет соба, продавници, перална, 24-часовно обезбедување и одржување, пространи зелени површини, паркинг.
Надоместокот за одржување е 8 €/м2 годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Свети Влас се наоѓа на најдоброто место на бугарското црноморско крајбрежје - во подножјето на балканските падини, кои постепено се спуштаат во кристално чистата вода на огромното Црно Море. Оваа поволна комбинација подразбира многу сончеви денови (во просек 260 годишно), свежи попладневни часови, чист воздух и идеални услови за лекување на болести на горните дишни патишта.
Покрај идеалната клима, која е блиску до Средоземното Море, Свети Влас има и интересна историја. Пред околу 1.800 години, наместо луксузни пристаништа и рекреативни комплекси, се наоѓало тракиското светилиште. Во тоа време градот го добил името Лариса, а дури во 14 век го добил името Свети Влас, заштитникот на трговците.
Плажата на одморалиштето е долга 1,5 км и во просек 16 м. Има три прекрасни плажи со ситен златен песок, кои според Европската комисија се меѓу најчистите за капење во Бугарија.
Доколку барате забава, Сончев Брег е на само неколку минути со автомобил, а доколку сакате да ги видите знаменитостите, уникатниот град Несебар и неговото историско и културно наследство е на 10 километри. Во 2007 година, во градот Свети Влас беше отворено најголемото пристаниште за јахти во Бугарија - Марина Диневи со капацитет од 300 јахти.
Има и интересни настани - секоја година во средината на јули се одржува едриличарската регата „Св. Влас“ и во август митинг во суперскок под истото име.
Свети Влас е европски град кој фасцинира во сите годишни времиња. Есента е многу мека и топла, пролетта инспирира со убавината на цветната вегетација, а во зима снежните падини на Стара Планина ве потопуваат во снежна бајка.
Спрат
1
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
75 m2
Корисна површина
66 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
410 m
Доктор
30 m
Кафетерија
180 m
Ресторант
30 m
Бар
50 m
Училиште/градинка
80 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00