2 соби во близина на Лира центар, сопствен камин, посебна гаража, Банско

Bansko, Бугарија – ID 6705
74,000 Евра
Површина 65 m2
Достапно 2+кк
Спрат 3/3
Жичара 1 000 m
услуга 75 Евра За година
Состојба Готово

Нудиме на продажба сончев и пријатен, модерно опремен, панорамски 2-собен стан со површина од 65,24 м2, кој се наоѓа на трет и воедно последен кат, во посебна станбена зграда во Банско. Се наоѓа во мирна станбена зона, погодно блиску и до стариот центар на Банско и до жичарницата од 1 км. Станот се продава заедно со посебна подземна гаража, која има внатрешен пристап од зградата и е комплетно наместен и погоден и за постојано живеење и за користење во секое време од годината. Распоред: влезен хол, пространа дневна со камин, спална соба, покриен балкон и помошна просторија. Во дневната соба има зона за релаксација со софа кревет, трпезариска маса со 6 столчиња, чајна кујна со фрижидер, шпорет со фурна, керамичка плоча, вградена скара и аспиратор, машина за перење. Во спалната соба има два поединечни кревети. Двете соби имаат вградени гардероби. Дневната соба се отвора кон затворен кружен балкон со природна светлина од прозорците и проѕирна покривна купола. Ова разликува затворен и светол независен простор со многу функционални опции. Бањата има туш кабина, ормар со мијалник и ормар со огледало, како и моноблок. Подовите се: гранитни плочки во боја на дрво во просториите, фајанса и теракота во техничкиот простор. Греењето се обезбедува со конвекторски радијатори. Да се биде на последниот кат ја носи дополнителната придобивка од високите тавани - висината на таванот е 3,5 m на највисоката точка, обезбедувајќи дополнителен простор. Станот е ориентиран кон „југозапад“ и е осветлен од сончева светлина во текот на целиот ден. Има и поглед на Пирин и падините. Зградата има одржувана фасада и заеднички простории. Во зградата има лифт.

Препорачуваме! Надоместокот за одржување е 75 евра годишно.

Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море или во планина од удобноста на вашиот дом и токму сега по многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас. Ние организираме изнајмување и управување со имот за нашите клиенти низ целиот бугарски брег.

И малку повеќе за Банско:

Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.

Од една страна - Родопите, од друга - Рила - со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.

Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.

Се наоѓа на 161 км. јужно од аеродромот во Софија и 56 км. југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.

Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.

Затоа што Банско има се!

Зимски туризам

Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки долги од 51 до 100 километри Банско е на прво место! Тоа е најевтиното одморалиште во оваа категорија од испитаните 400. Банско нуди 75 километри професионално подготвени и сигурно обезбедени падини, добра школа за скијање и продавница за скијање, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.

27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.

Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.

Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има подвижна рингишпил, нови детски лифтови и јасли.

Спрат
3
број на спратови
3
Достапно
2+кк
Површина
65 m2
Корисна површина
57 m2
Балкон
Да
Гаража
Да
Паркинг
Да
Продавница
290 m
Доктор
380 m
Кафетерија
240 m
Ресторант
100 m
Бар
230 m
Училиште/градинка
230 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00