2 соби во близина на плажа и пристаниште, комплекс ГТ Скај Холидеј, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 8770
72,600 Евра
Површина 58 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/6
Море 300 m
услуга 400 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме убав стан со површина од 2 соби, површина од 58 м2. Станот се наоѓа на вториот кат од четири ката во комплексот GT Sky Holiday во Свети Влас, Бугарија. Распоред: дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и тераса со поглед на море. Комплексот GT Sky Holiday Apartments се наоѓа на 300 метри од морето и нуди отворен базен, простор за релаксација, ресторан со бар, 24-часовно обезбедување, изнајмување автомобили и велосипеди и шатл-служба со дополнителен надомест. Диневи Марина е 700 метри. Одморалиштето Sunny Beach Sea Resort е на 5 километри, а Несебар на 10 километри. Аеродромот Бургас е 32 километри.
Надоместокот за одржување е 400 евра годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни споменици. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.
Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.
Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.
Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како брегот на Сонцето.
Спрат
2
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
58 m2
Корисна површина
51.04 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
70 m
Доктор
470 m
Кафетерија
100 m
Ресторант
30 m
Бар
20 m
Училиште/градинка
390 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00