2 соби, во комплекс Golden Day, без такса за одржување, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 8598
60,500 Евра
Површина 57 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/6
Море 400 m
услуга 1 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме 2 соби со површина од 57 м2. Станот се наоѓа на втор кат од шест ката. Распоред: дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и балкон достапен од двете соби. Станот се наоѓа во комплексот Golden Day на Сончев Брег, на само 400 метри од плажа.

Кафулиња, барови, пицерии, продавници и големи синџири супермаркети се блиску до станот Golden day. Автобуската станица е на 100 метри. Aquapark Action е 1,2 km од станот, додека Cacao Beach е 3,9 km.

Без надомест за одржување!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу лизгалки, тобогани, базени, топли кади, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции

Спрат
2
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
57 m2
Корисна површина
50.16 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
160 m
Доктор
840 m
Кафетерија
440 m
Ресторант
220 m
Бар
160 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00