2 соби во модерен и ексклузивен развој, во Саранда, Албанија

Saranda, Албанија – ID 9180
82,144 Евра
Површина 52 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/4
Море 250 m
Состојба Во изградба
Сезона Летна сезона
Ви претставуваме еден од новите инвестициски проекти што се гради во шармантната Саранда. Зградата ќе се состои од 36 стана и двокатна гаража. Секој кат ќе има по 9 апартмани, од кои 7 ќе имаат поглед на море. Становите на последниот кат ќе бидат мезонети со внатрешно скалило. Квалитетот на градбата ќе биде врвен. Инвестицијата започна во октомври 2022 година, а ќе биде завршена во мај 2024 година.

При предавањето на клучевите, сите станови ќе бидат опремени со плочки, поплочување во бањите (под + ѕидови), санитарна опрема во бањата, надворешни и внатрешни врати и бојадисани ѕидови. Во фазата на изградба како купувач можете сами да ја изберете бојата на ѕидовите, плочките и опремата за бања.

Стан со површина од 2 соби, со вкупна површина од 52,12 м2 и корисна површина од 39,96 м2. Се наоѓа на 2 кат. Распоредот е дневна соба, спална соба, бања со тоалет и балкон со површина од 6 м2.

Плаќањето за купување на недвижен имот се врши на рати. За повеќе информации, не двоумете се да контактирате со РК.

Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Саранда е еден од најшармантните градови на албанската ривиера, а во текот на летните месеци изгледа како половина од Тирана да се преселува овде за да ужива во раздвижената плажа и попрометниот ноќен живот покрај неговото раздвижено морско шеталиште. Она што некогаш беше заспано рибарско село, сега е просперитетен град, и иако Саранда изгуби голем дел од својот шарм во изминатите две децении, таа задржа голем дел од својата харизма. Саранда е одлична основа за истражување на блиските плажи како што се Пулебардхат, Паскурат, Манастири итн. или можете да ги посетите плажите Ксамил и Бутринтот на светското наследство на УНЕСКО ако имате сопствено возило или можете да користите такси или јавен превоз. Името на градот доаѓа од Аја Саранда, ран манастир посветен на 40 светци; неговите бомбардирани остатоци (вклучувајќи некои преживеани фрески) сè уште се високо на еден рид над градот. Но и малиот замок Лекурси, кој нуди прекрасен поглед и добар ресторан или манастирот Свети Ѓорѓија, многу добро сочуван и реставриран. Градот се викал Порто Еда во 1940-тите за време на Втората светска војна по ќерката на Мусолини. Саранда има добри врски со бродови за крстарење кои доаѓаат од целиот свет и Крф (грчкиот град пред Саранда), во лето е полна со туристи од нордиските земји или источноевропските земји поради климата, храната и убавината.

Ако не сте избрале од сегашната понуда, не е важно. Знаеме да работиме со побарувачка и стручно ќе го најдеме вашиот стан од соништата за вас!
Спрат
2
број на спратови
4
Достапно
2+кк
Површина
52 m2
Корисна површина
39.96 m2
Балкон
6 m2
Гаража
Да
Продавница
150 m
Доктор
2 km
Кафетерија
120 m
Ресторант
70 m
Бар
70 m
Училиште/градинка
340 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00