2 соби во нов висококвалитетен проект во Саранда, Албанија

Саранда, Албанија – ID 7571
105,088 Евра
Површина 56 m2
Достапно 2+кк
Спрат 3/4
Море 100 m
Состојба Во изградба
Сезона Летна сезона
Ви нудиме инвестициски имот во нов проект кој се гради во шармантната Саранда. Оваа висококвалитетна зграда ќе содржи 37 станови распоредени на 4 ката. Ќе вклучува и 50 паркинг места, вклучувајќи ги и оние со полначи за електрични автомобили. Локацијата на зградата гарантира совршен поглед на Крф и заливот. Зградата ќе има и капацитети за телесно инвалидите. Тоа е идеална инвестиција за секој кој сака висок квалитет, удобност и цени уникатна локација.

При предавање на клучевите, сите станови ќе бидат опремени со плочки, плочки во бањите (под + ѕидови), санитарна опрема во бањата, надворешни и внатрешни врати и бојадисани ѕидови. Во фазата на изградба како купувач можете сами да ја изберете бојата на ѕидовите, плочките и опремата за бања.

План за плаќање:
Прва рата од 35% од вредноста на инвестицијата во рок од 14 дена од потпишувањето на нотарскиот договор.
Втората рата од 30% од вредноста на инвестицијата доспева по завршување на рамковната фаза на изградба наведена во договорот.
Третата рата од 30% од цената се плаќа при предавање на клучевите од готовиот стан.
Останатите 5% купувачот ги плаќа по завршувањето на инвестицијата и предавањето на сертификатот.

Огласената цена ги покрива сите трошоци поврзани со справувањето со процесот на купување имот, вклучувајќи; нотарски такси (нотарски данок, данок на набавка, марки), судски превод на англиски јазик и сите активности потребни за склучување купопродажен договор.

За повеќе информации, не двоумете се да контактирате со РК.
Спрат
3
број на спратови
4
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
56 m2
Корисна површина
41.5 m2
Балкон
8 m2
Паркинг
Да
Продавница
120 m
Доктор
1 km
Кафетерија
120 m
Ресторант
10 m
Бар
90 m
Училиште/градинка
520 m

Слични понуди

Прикажи ги сите слични понуди

69 m2
2+кк
-1 m
од 77 Евра За ден
Šipka vpravo
60 m2
2+кк
250 m
од 44 Евра За ден
Šipka vpravo

Локален престој приватен стан Д88

Причина, Бугарија – ID P327

100 m2
3+кк
од 84 Евра За ден
Šipka vpravo

Pirin Golf Hotel & SPA 5* - Приватен апартман

Причина, Бугарија – ID P324

51 m2
2+кк
од 198 Евра За ден
Šipka vpravo

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00