2 соби во нова ексклузивна зграда, на 3 минути пешачење од центар и шеталиште, во Саранда, Албанија

Saranda, Албанија – ID 9144
79,700 Евра
Површина 51 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/6
Море 150 m
услуга 25 Евра За месец
Состојба Во изградба
Сезона Летна сезона
Ви нудиме инвестициски имот во нов проект кој се гради во шармантната Саранда. Откријте ексклузивна нова зграда која се наоѓа на само 3 минути пешачење од шеталиштето, плажата и центарот на Саранда. Оваа уникатна станбена зграда нуди станови на шест ката и осум неверојатни дуплекс апартмани на последниот кат. Ќе најдете и удобен паркинг на пет ката, од кои четири се под зградата. Доколку барате зграда во центарот на Саранда, ова е местото за вас. Откријте ги овие пространи и модерни апартмани кои ги исполнуваат највисоките стандарди за градба и имаат одлична локација. Од проектот имате лесен пристап до сите атракции на Саранда, неверојатен град со богато културно наследство и прекрасни плажи.

Стан со вкупна површина од 51,86 м2 и корисна површина од 38,86 м2. Се наоѓа на 1 кат. Распоредот е дневна соба, спална соба, бања со тоалет и балкон со површина од 7,76 м2.

Изградбата започна во мај 2023 година и се очекува да биде завршена во втората половина на 2024 година. Кога ќе бидат предадени клучевите, сите станови ќе бидат опремени со плочки или паркет, плочки во бањата (под + ѕидови), санитарна опрема во бањата , надворешни и внатрешни врати и бојадисани ѕидови. Во фазата на изградба како купувач можете сами да ја изберете бојата на ѕидовите, плочките и опремата за бања.

План за плаќање:
Плаќањето за купување на недвижен имот се врши на рати.
1. Купувачот го плаќа депозитот за резервација за блокирање на имотот.
2. Купувачот ќе плати рата од 35% од вредноста на инвестицијата во рок од 14 дена од потпишувањето на нотарскиот договор.
3. Купувачот ќе плати рата од 30% од вредноста на инвестицијата по завршување на фазата на изградба на фасада дефинирана во договорот.
4. Купувачот ќе плати рата од 30% од вредноста на инвестицијата при предавање на клучевите на завршениот стан.
5. Останатите 5% ќе ги плати купувачот по добивањето на Сертификатот.

Огласената цена ги покрива сите трошоци поврзани со завршување на процесот за купување недвижен имот, вклучувајќи: нотарски такси (нотарски такси, данок на трансфер, марки), официјални преводи на англиски јазик и сите активности потребни за склучување на купопродажниот договор. Надоместокот за управување и одржување на заедничките простории изнесува 25 евра месечно.

За повеќе информации, не двоумете се да контактирате со РК.
Спрат
1
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
51 m2
Корисна површина
38.86 m2
Балкон
7.76 m2
Гаража
Да
Продавница
100 m
Доктор
350 m
Кафетерија
20 m
Ресторант
70 m
Бар
20 m
Училиште/градинка
50 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00