2 соби во прва линија, врвна цена и совршена локација, Викторија Резиденс, Сончев брег

Сончев брег, Бугарија – ID 8618
67,000 Евра
Површина 70 m2
Достапно 2+кк
Спрат 4/6
Море 20 m
услуга 7 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме простран стан со 2 соби, со големина од 70 м2, кој се наоѓа на четврти кат од шест ката во станбената зграда Викторија Резиденс во Сончев Брег, Бугарија. Во цената е вклучен мебел и опрема според моменталните фотографии. Распоред: претсобје, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, балкон. Многу добра цена!
Станбената зграда Викторија Резиденс е отворена во текот на целата година. Оддалеченоста од плажата е само 20 метри. Сите удобности и забава се на непосредна близина. Во куќата има лифт. Надоместокот за одржување е 7 €/м2 годишно. Имотот од прва линија, ниски трошоци за одржување, веднаш до плажата.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини-возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
4
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
70 m2
Корисна површина
61 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
140 m
Доктор
790 m
Кафетерија
170 m
Ресторант
20 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00