3+ kk голема тераса на покривот со поглед на море, прекрасен пристаниште

Trikomo, Кипар – ID 9432
288,000 Евра
Површина 150 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/2
Море 500 m
Состојба Во изградба
Сезона Годишна сезона
На ексклузивно застапување на чешките сопственици, нудиме прекрасен 3-собен стан со голема тераса на покривот од 75 м2 со прекрасен поглед на морето и планините. Станот се наоѓа во втората фаза на едно од најдобрите одморалишта на Кипар. Огромна предност е фактот што одморалиштето има своја плажа, каде што има лежалки и куќи наменети за жителите на проектот. Има и прекрасно пристаниште со лежалки и кутии, каде што можете да нарачате освежителен пијалок, на пример. Пристапот до плажата е преку подвозник под патот. Има многу малку слични одморалишта на Кипар.

По втор пат од 2021 година, магазинот Форбс го прогласи Северен Кипар за најдобра инвестиција покрај море. Ние сме исклучително горди на фактот дека сме апсолутни пионери во понудата на недвижности во Северен Кипар на чешкиот пазар.

Во одморалиштето можеме да ја најдеме целата потребна комерцијална инфраструктура, болница и најголемиот универзитет на Кипар, кој е признат низ целиот свет, се во близина.

Растојанието од аеродромот во Ларнака е 70 км, оддалеченоста од аеродромите Еркан и Никозија е 45 км. До Фамагуста 20 км, Киренија 40 км, Корениум голф клуб 35 км. Во Кипар сте во рок од 3 часа со авион. Што и да ве интересира, можеме да ве советуваме. Физички сме таму.

Испорака април 2024 година.
План на рати до јануари 2025 година без покачување!
Фотографиите се од аналоген стан во првата фаза.

План за плаќање
70% до предавање во април 2024 година, остатокот до јануари 2025 година

Додатоци за проектот:

Проектот вклучува: надворешен базен, внатрешен базен, воден парк, патеки за велосипедизам и пешачење, фитнес, спа/масажа - центар за убавина, тенис, кошаркарско и одбојкарско игралиште, ресторан, кафе, бар, тераса, бар на плажа, Прекрасно пристаниште, спортови на вода .

Има детски клуб и многу други социјални активности.

Надоместоци надвор од основната цена: ДДВ, комуналии, придонес во инфраструктура, мебел и бела техника - основни елементи се вклучени во цената.

За вкупната цена и процедурата, не двоумете се да не контактирате.

Први ви понудивме можност да инвестирате во недвижен имот во странство. Ние сме една од малите компании на островот која ќе ви ги обезбеди сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот. Внимателно изберете го партнерот, тоа ќе ви заштеди многу време и пари.

Ние сме број еден на пазарот со повеќе од 1000 задоволни клиенти покрај морето, проверете ги нашите критики. Следете ги нашите инвестициски тури на нашата веб-страница. Ние самите поседуваме имоти овде и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот при резервација и трансфер од аеродромот.
Спрат
2
број на спратови
2
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
150 m2
Корисна површина
70 m2
Тераса
75 m2
Балкон
18 m2
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
3 km
Доктор
10 km
Кафетерија
250 m
Ресторант
350 m
Бар
420 m
Училиште/градинка
7 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00