3 соби, 300м од најдобриот голф на балканот, одлично опремен 4* комплекс Мурите, Банско

Банско, Бугарија – ID 6239
77,000 Евра
Површина 100 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/5
Жичара 6 000 m
услуга 1,000 Евра За година
Состојба Готово
Ви нудиме 3-собен стан со вкупна површина од 100м2 во комплексот Мурите, Банско. Станот се наоѓа на трет кат од пет ката и се состои од: влезен хол, дневна соба со кујна, две спални соби, две купатила и балкон со прекрасен поглед на планините и базенот. Изложеноста на станот е на југ. Клуб Хотелот Мурите се наоѓа во тивката Разлошка долина, опкружен со прекрасни планински предели.
Комплексот се состои од 4 тематски згради - главната зграда Азалија и зградите Орхидеи, Камелија и Јасмин. Во главната зграда се наоѓа луксузен спа и велнес центар со внатрешен загреан базен, сауна, парна соба, топла када и фитнес центар. Комплексот вклучува и пријатен салон, детско игралиште, ресторани, продавници, ноќен клуб и соба за игри, како и паркинг и бесплатен превоз до/од Банско.
Појадокот е достапен во ресторанот на хотелот. Во вечерните часови, коктел бар нуди широк спектар на пијалоци и закуски. Club Hotel Murite исто така нуди услуги за чување деца. Комплексот се наоѓа на 10 минути возење од Банско, 5 км од Разлог и 300 м од најважниот терен за голф на Балканскиот Полуостров. Надоместокот за одржување е 1.000 евра годишно.
Нашата најголема гордост се нашите задоволни клиенти.
Повторно и повторно го зајакнуваме нашиот престиж и сигурност со давање стручни совети и споделување мислења со нашите клиенти кои се долгорочни корисници на недвижен имот што успешно го купиле според планот на ветениот датум.
Во секој случај со кој управуваме, не само што се грижиме за вас и даваме професионални совети, туку и додаваме вредност на вашиот живот и придонесуваме за подобрување на вашата економска состојба, благодарение на доброто вложување на вашите пари.
Нашата врска не завршува со купување, туку само започнува! Ние сме ваши соседи и партнери, а не само за целиот период на сопственост на вашата избрана недвижност.
Заштитете ги вашите пари од мега-инфлација со паметно инвестирање во сопствен имот на плажа. Цените во Бугарија се сè уште половина во споредба со другите земји од ЕУ.
Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.
Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.
Зимски туризам
Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки од 51 до 100 км Банско е на прво место! Ова е најевтиното одморалиште во оваа категорија на прегледани одморалишта. 75 км професионално подготвени и доверливо уредени падини, добра школа за скијање и просторија за скијање, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.
27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.
Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.
Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има нови детски лифтови и градинка.Спрат
3
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Површина
100 m2
Корисна површина
88 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
5 km
Доктор
5 km
Кафетерија
960 m
Ресторант
390 m
Бар
610 m
Училиште/градинка
1000 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00